Enkelt og moderne sommerhus med sauna og spabad

4
icon
icon
icon
icon

Fyrrekrogen 30, Houstrup

- Sommerhusnr.: 30349
12 pers.
Antal personer
3000 m.
Nærmeste strand
3100 m.
Nærmeste indkøb
Max 1
Husdyr tilladt
2 pers.
Tømmespa
Sauna
Opvaskemaskine
Vaskemaskine
Tørretumbler
Internet
Gratis internet
Ikke-ryger hus
Rabat i F-sæson
Book to uger i F-sæsonen og spar 25%.
Ladning
Ingen opladning af elbil
Grøn strøm
Gæsterne siger: icon icon

I dette flotte og moderne ikke-ryger sommerhus i Houstrup er der lagt op til en hyggelige ferie med familien eller vennerne, og selvfølgelig hunden. Med både spa og sauna, en dejlig terrasse og gode muligheder for at komme ud og opleve noget og bare nyde ren afslapning.

Enkelt og moderne med wellness

Sommerhuset på Fyrrekrogen 30 har plads til op til 12 personer og er helt ideelt til en eller to familier, eller en vennegruppe. Også det sidste familiemedlem, hunden, er rigtig velkommen. Indretningen er enkel og moderne, og alle rum er store og åbne.

Rent praktisk er der anlagt to badeværelser med brusebad, så I ikke behøver at stå i lang kø til toilettet om morgenen. På det største badeværelse finder I tilmed en sauna og et spabad, så I kan holde en rigtig wellness-aften efter en dag i den skønne natur.

Slap af, vær aktive eller tag på udflugt

Gennem den hyggelige stue kommer I ud på en dejlig terrasse med en stor græsplæne, til glæde for både børnene og hunden. Der er både havemøbler og grill, så I kan nyde det gode vejr dagen lang.

Gyngestativet og sandkassen vil falde i god jord hos børnene, og der er også sat mål op på græsplænen, så hele flokken kan tage et slag fodbold og finde feriens bedste hold. Her er der plads til alle, både de aktive, og de, der gerne vil slappe af.

Med ferieadresse i Houstrup har I masser af udflugtssteder i nærheden. Blåbjerg Plantage byder på smuk natur og måske et par rådyr, de skønne strande ligger ikke langt væk, ligesom de små hyggelige feriebyer såsom Henne Strand, Bork og Hvide Sande er inden for rækkevidde.

Lejes ikke ud til ungdomsgrupper.

 

 

Det siger vores gæster om sommerhuset 30349

DK
D.
sagde , Danmark

Skønt feriehus med alt og dejlig velholdt.
Skøn have
Det ville være dejligt med måske en lille hegn for hunde rundt om haven.
Dejligt når der bliver hæk (så man er lidt mere ugeneret)

DE
D.
sagde , Deutschland

Wir hatten eine wunderbar entspannte Zeit in diesem Ferienhaus.Die Küche ist hervorragend ausgestattet, uns hat es an nicht's gefehlt.Besonders gut hat uns die neu angelegte Holzterasse gefallen, da der Ausblick in die wunderschöne Natur geht und die Lage sehr ruhig ist ( kein Durchgangsverkehr) Es war herrlich, dort zu entspannen!Wir können dieses Ferienhaus uneingeschränkt weiterempfehlen.

DE
D.
sagde , Deutschland

Super eingerichtetes und gepflegtes Ferienhaus.Die Ausstattung der Küche ist sehr gut.
Wir waren mit 8 Erwachsenen dort und haben uns sehr wohlgefühlt.

Se flere anmeldelser


Soverum:4
Bolig-/Grundareal:100 / 1.717
Byggeår:2003

Køkken:

Køleskab m. frostboks, fryser (40 L), microbølgeovn, opvaskemaskine.

Stue:

Brændeovn, fladskærms-tv, danske og tyske kanaler, dvd, radio m/cd-afspiller.

Bad:

Tømmespa, 2 badeværelser (Gulvvarme).

Sovepladser:

3 Dobbeltsenge, Soveplads Hems

Øvrige:

Gratis trådløs internet, sauna, vaskemaskine, tørretumbler, barneseng, barnestol, tæppe med gulvarme i stue, tæppe i soveværelse, varmepumpe, overdækket terrasse, åben terrasse, havemøbler, liggestole, grill, sandkasse, gynge, redskabsrum.

Henter data...

Se priser
Persondata- og cookiepolitik
Søger...