Smagfuldt sommerhus med sauna kun 100 meter fra stranden

4
icon
icon
icon
icon

Sydvej 49, Vejers

- Sommerhusnr.: 50026
6 pers.
Antal personer
100 m.
Nærmeste strand
500 m.
Nærmeste indkøb
Max 2
Husdyr tilladt
Sauna
Opvaskemaskine
Vaskemaskine
Tørretumbler
Fibernet
Gratis 100/100 Mbit Fiber Internet
Ikke-ryger hus
Rabat i F-sæson
Book to uger i F-sæsonen og spar 25%.
Ladning
Opladning af elbil
Grøn strøm
Gæsterne siger: icon icon

Kun et stenkast fra det brusende Vesterhav og Vejers Strands hyggelige ferieby ligger dette fine sommerhus til 6 personer. Huset er velholdt med flot interiør og lyse farver, og fra badeværelset har I adgang til jeres helt egen sauna. Hundene er også hjerteligt velkomne!

Moderne og velholdt med sauna og brændeovn

Det fine sommerhus på Sydvej 49 er perfekt til en familieferie eller en romantisk kæresteudflugt til det vestjyske. Huset er virkelig velindrettet og velholdt, og de lyse farver og loft til kip åbner godt op for rummene og skaber en god atmosfære.

Husets hjerte er det åbne opholdsrum, der forbinder stue og køkkenalrum i ét stort fællesrum. Her står også den hyggelige brændeovn, som spreder varme og god stemning på selv den koldeste feriedag.

Det gode badeværelse er både udstyret med vaskesøjle, gulvvarme og indgang til husets skønne sauna, hvor I kan nyde lidt ekstra selvforkælelse efter en gåtur langs vandet eller gennem hedelandskabet.

Afskærmet terrasse med overdækning, centralt og strandnært

Husets terrasse er både afskærmet og har en overdækket pavillon, så I kan nyde den friske luft og tilberede middagen på grill i al slags vejr. Der er gode havemøbler og liggestole, så I kan dase i solen på de varme sommerdage. Både børnene og hundene vil elske at tumle på græsplænen, og til de mindste feriegæster er der gyngestativ og sandkasse.

Den fantastiske sandstrand ligger kun 100 meter væk, og både store og små kan følge med på turen til stranden. Her er der altid noget nyt at opleve – ligegyldigt hvornår på året I holder ferie.

Vejers Strands hyggelige ferieby ligger ganske få minutters gang fra huset, og her er der flere spændende forretninger og spisesteder at udforske.

Lademuligheden for el bilen er en ladestander, medbring eget kabel.

 

Det siger vores gæster om sommerhuset 50026

DE
D.
sagde , Deutschland

Ein sehr schönes Ferienhaus in toller Lage. Man ist schnell zu Fuß am Strand und in Vejers. Wir haben uns sehr wohl gefühlt und die Ruhe (wieder) sehr genossen.

DE
D.
sagde , Deutschland

Nettes Haus in 1.Reihe mit grossem Garten und eines der wenigen, in die der Hund noch mit darf.

DE
D.
sagde , Deutschland

Das Ferienhaus ist für uns perfekt. Strand und die Geschäfte in Vejers sind fußläufig zu erreichen.
Durch die drei Terrassen findet man immer eine Möglichkeit in der Sonne zu sitzen.
Innen ist es gemütlich eingerichtet und wird können in den Betten gut schlafen.

Se flere anmeldelser


Soverum:3
Bolig-/Grundareal:74 / 729
Renoveret / Byggeår:2014 / 1946

Køkken:

Køleskab m. frostboks, microbølgeovn, opvaskemaskine.

Stue:

Brændeovn, fladskærms-tv, danske og tyske kanaler, dvd, radio m/cd-afspiller.

Bad:

1 badeværelse (Gulvvarme).

Sovepladser:

2 Dobbeltsenge, 2 Enkeltsenge

Øvrige:

Fiberbredbånd, sauna, vaskemaskine, tørretumbler, klinker med gulvarme i stue, trælaminat i soveværelse, varmepumpe, overdækket terrasse, åben terrasse, havemøbler, liggestole, Gasgrill, sandkasse, Ladestik til el-bil.

Henter data...

Se priser
Persondata- og cookiepolitik
Søger...