Flot, sommerhus med aktivitetsrum, sauna og spabad

4
icon
icon
icon
icon

Bøgealle 2, Lodbjerg Hede

- Sommerhusnr.: KK1077
8 pers.
Antal personer
1500 m.
Nærmeste strand
3500 m.
Nærmeste indkøb
Max 1
Husdyr tilladt
2 pers.
Tømmespa
Sauna
Opvaskemaskine
Vaskemaskine
Tørretumbler
Fibernet
Gratis 100/100 Mbit Fiber Internet
Ikke-ryger hus
Ladning
Opladning af elbil
Grøn strøm
Gæsterne siger: icon icon

Vil I holde en alsidig ferie i rolige omgivelser tæt på Vesterhavet? Så er dette rummelige sommerhus på Lodbjerg Hede et oplagt valg som jeres næste sommerhus! Med plads til 8 personer – og 1 hund – kan hele familien komme med på ferie, og sommerhuset byder både på afslapning og underholdning med sauna, spa, billard og bordtennis. Udenfor finder I et skønt uderum med bålsted – prikken over i’et på en dejlig feriedag.

Smagfuldt, sommerhus med spabad, sauna og aktivitetsrum på Bøgealle 2

Velkommen til Bøgealle 2 – et feriehus, hvor både komfort og aktiviteter går hånd i hånd. Den stilfulde indretning og det rummelige boligareal på 140 kvadratmeter giver jer masser af plads til både afslapning og fælles hygge.

Et af sommerhushusets highlights finder I på det største badeværelse. Her får I jeres helt eget wellnesshjørne med spabad og sauna, hvor I for alvor kan koble af og lade batterierne op på ferien. Er I mere til action, kan I søge mod det separate udehus med aktivitetsrum, udstyret med både billard og bordtennis. Her strømmer dagslyset ind ad de store vinduer og skaber en lys og imødekommende atmosfære.

Sommerhusets sovepladser fordeler sig på fire værelser, 3 med dobbeltseng og 1 med enkeltsenge. Alle værelser har direkte udgang til terrassen – en luksuriøs detalje, der giver adgang til naturen fra hvert rum.

Ydermere er huset udstyret med 2 luft-til-luft varmepumper. En i hovedhuset og en i aktivitetsrummet – begge bidrager til et energivenligt og komfortabelt indeklima.

Ugeneret beliggenhed på indhegnet grund med bålsted

På den store træterrasse finder I alle hurtigt en plads i solen, og der er også en overdækket del, så I kan søge ind i skyggen, hvis I har brug for det. Rundt om huset er der hyggelige kroge, perfekte til en stille stund med en kop kaffe eller en god bog.

Sommerhuset er beliggende på en over 2.200 kvadratmeter stor indhegnet grund. Omgivelserne består af tæt bevoksning og træer, hvilket sikrer en helt ugeneret beliggenhed. Her kan hunden trygt gå på opdagelse i haven – dog bør I være opmærksomme på, at små hunde kan smutte gennem hegnet.

På den store græsplæne er der god plads til leg, fodbold og vikingespil, og der er et gyngestativ til glæde for de yngste familiemedlemmer. En sidste bonus er bålstedet, hvor I kan samles til bål og snobrød i den lune aftensol.

Lodbjerg Hede – et roligt ferieområde med naturskønne udflugtsmål

I kommer til at bo i Lodbjerg Hede – et ferieområde, der er særligt kendt for sin rolige atmosfære og flotte natur. Blandt andet kan I tage på udflugt til den nærliggende Røjklit Havn – en idyllisk fjordhavn ved Stadil Fjord. Eller I kan prøve lykken med lystfiskeri i områdets Put and Take-sø.

Der er også kort afstand til både Søndervig og Vesterhavet, der byder på strandliv, shopping og aktiviteter for hele familien.

 

Det siger vores gæster om sommerhuset KK1077

DE
D.
sagde , Deutschland

Das Ferienhaus ist sehr schön gelegen. Das eingezäunte Grundstück war für unseren Vierbeiner ideal. Die Einteilung der Zimmer mit dazugehörigen Badezimmer ist für 2 Familien sehr gut. Das eine von zwei Bädern ist noch etwas älter aber von der Funktionstüchtigkeit völlig in Ordnung. Der Kamin zieht wunderbar.

DE
D.
sagde , Deutschland

Das Haus ist gemütlich und gut geschnitten. Der Kamin funktioniert herrvoragend. Die Einrichtung im Haus ist geschmackvoll und in gutem Zustand, ebenso die Badezimmer. Die Betten sind etwas hart, aber das ist bekanntlich für den einen gut und für den anderen weniger.
Das Haus liegt sichtgeschützt und hat einen guten Abstand zu den Nachbarhäusern.

DE
D.
sagde , Deutschland

Gemütliches Haus mit Platz für bis zu 8 Personen ( wobei es zu 8 im Wohnzimmer eng werden könnte )
Ruhig gelegen mit einem schönen Grundstück und ausreichend Platz zum fussball oder Badminton spielen.
Die Auffahrt ist für 2 Autos etwas eng aber mit ein bisschen geschickt gut zu nutzen.
Im Aktivitätsraum kann man sich gut bei billiard ,dart oder tischtennis die zeit vertreiben ( die Dartpfeile und die Tischtennisschläger müssten bei Gelegenheit mal erneuert werden)
Wir hatten einem schönen Aufenthalt

Se flere anmeldelser


Soverum:4
Bolig-/Grundareal:140 / 2.274
Renoveret / Byggeår:2022 / 2006

Køkken:

Køleskab, fryser (75 L), microbølgeovn, opvaskemaskine.

Stue:

Brændeovn, fladskærms-tv, parabol (tyske kanaler), radio.

Bad:

Tømmespa, 2 badeværelser (Gulvvarme).

Sovepladser:

3 Dobbeltsenge, 1 Enkeltseng

Øvrige:

Fiberbredbånd, sauna, vaskemaskine, tørretumbler, Billard, Bordtennis, trælaminat med gulvarme i stue, trælaminat med gulvarme i soveværelse, varmepumpe, åben terrasse, havemøbler, liggestole, grill, gynge, redskabsrum, Indhegnet Grund, Ladestik til el-bil, Chromecast.

Henter data...

Se priser
Persondata- og cookiepolitik
Søger...