Lyst og venligt feriehus i Grærup med strandnær beliggenhed

3
icon
icon
icon

Timianvej 8, Grærup Strand

- Sommerhusnr.: 52040
6 pers.
Antal personer
400 m.
Nærmeste strand
7000 m.
Nærmeste indkøb
Max 2
Husdyr tilladt
Opvaskemaskine
Vaskemaskine
Tørretumbler
Internet
Gratis internet
Ikke-ryger hus
Rabat i F-sæson
Book to uger i F-sæsonen og spar 25%.
Ladning
Ingen opladning af elbil
Grøn strøm
Gæsterne siger: icon icon

På en lyngbeklædt naturgrund i Grærup ligger dette feriehus og venter på jer. Føl jer straks velkommen i de varme og venlige omgivelser, som ikke kun rummer plads til 6 personer, men også har plads til de firbenede familiemedlemmer. Den strandnære beliggenhed kun 400 meter fra Vesterhavet gør ferien ekstra god!

Personlighed, charme og masser af feriehygge året rundt

Så snart I træder ind i det nye feriehjem, vil I blive budt velkommen i de hjemlige omgivelser, hvor den klassiske indretning udstråler både personlighed og charme med de lyse træelementer, små detaljer. Husets hjerte er opholdsrummet med stue, spiseafdeling og køkken forbundet i ét, og her er der lagt op til masser af samvær og afslapning. Ved det hyggelige sofahjørne står brændeovnen klar til at sprede varme og feriestemning på de kolde dage, og dagens kan rundes af med en god bog eller spændende film.

De store panoramavinduer lukker naturen og lyset ind, og på de regnfulde og stormende vinterdage findes der intet hyggeligere end at samles rundt om spisebordet til en kop varm kakao, mens regnen trommer på ruden.

Bo midt i den fredfyldte natur med kun 400 meter til stranden

Ro, fred og flot natur er absolutte nøgleord her, og Timianvej 8 er den perfekte ferieadresse for jer, der gerne vil holde en ferie med de tre ting i fokus.

På de varme solskinsdage kan I rykke ud på den afskærmede træterrasse, hvor der er sørget for både havemøbler og liggestole, så hver eneste solstråle kan blive udnyttet til fulde. Den lyngbeklædte naturgrund er et smukt syn, især i sommertiden, hvor det lyngen blomstrer og maler landskabet i violette nuancer.

Her bor I kun 400 meter fra havet, og den skønne strand er et sandt paradis for naturelskerne. Tag familien og hundene med på en udflugt til det brusende Vesterhav, der byder på masser af oplevelser og aktiviteter hele året rundt.

Lejes ikke ud til ungdomsgrupper.

Det siger vores gæster om sommerhuset 52040

DE
D.
sagde , Deutschland

Ein super gemütliches Ferienhaus im ruhigen Graerup. Es hat alles was man braucht. Besonders toll ist die eingezäunte Veranda, vor allem wenn man Hunde dabei hat.

Es ist alles super!

DE
D.
sagde , Deutschland

Ein älteres Ferienhaus in guter Lage zum Strand, von morgens bis abends Sonne (wenn sie scheint).
Mit 4 Personen gut den Urlaub zu verbringen, mehr nicht. Das Bad ist etwas klein, keine Steckdose.
Stauräume in den Zimmern und Küche.
Schöne Terrassen, sonnig und windgeschützt.
Preis/Leistung in der Vor/Zwischensaison ok.

DE
D.
sagde , Deutschland

Das Ferienhaus ist unheimlich gemütlich und schön eingerichtet. Die geschlossene Terrasse ist super für Hundehalter.
Wir würden das Haus wieder buchen.

Se flere anmeldelser


Soverum:3
Bolig-/Grundareal:79 / 2.761
Byggeår:1972

Køkken:

Køleskab m. frostboks, microbølgeovn, opvaskemaskine.

Stue:

Brændeovn, fladskærms-tv, danske og tyske kanaler, dvd, radio m/cd-afspiller.

Bad:

1 badeværelse (Gulvvarme).

Sovepladser:

2 Dobbeltsenge, 1 Etageseng, Soveplads Hems

Øvrige:

Gratis trådløs internet, vaskemaskine, tørretumbler, barnestol, trægulv i stue, trægulv i soveværelse, varmepumpe, afskærmet terrasse, overdækket terrasse, åben terrasse, havemøbler, liggestole, grill.

Henter data...

Se priser
Persondata- og cookiepolitik
Søger...