Skal der rigtigt slappes af med familien, så er Vejers Havvej 45 et godt bud. Her er der masser af plads, både inde og på terrassen, indretningen er moderne og super praktisk med bad og gæste-wc (kun indgang udefra) og naturligvis alle de vigtige hvidevarer, der gør det nemt at slappe af.
Moderne indretning med alle faciliteter
Her på Havvej 45 er det sjovt og nemt at trylle i det store køkken, det er indrettet med ovn og komfur i rigtige højder og generelt gode gennemtænkte løsninger. Imens de voksne hygger i stuen med at tænde op i brændeovnen og måske ser lidt fjernsyn og slapper af i de smarte, bekvemme lædermøbler, så kan børnene og de barnlige sjæle smutte over til spil, sjov og hygge i det lille opholds-/aktivitetsrum med bordfodbold og dart. Her behøver ingen at kede sig.
Efter en lang tur på stranden med frisk vesterhavsluft kan I på Vejers Havvej 45 tænde op i husets spa og rigtigt slappe af og lade jer varme igennem.
Masser af muligheder for terrassehygge
En stor lukket terrasse, som til dels er overdækket, garanterer for privatliv og dejlig læ. Her kan I trygt slappe af hele dagen, de små størrelser kan ikke smutte på opdagelse alene. Om aftenen kan I tænde op i grillen og lade dagen klinge ud med en grillet steak og et glas rødvin.
Central beliggenhed i Vejers Strand
Vejers Havvej 45 ligger centralt i Vejers Strand. I har mulighed for at nå både stranden og den lille bykerne med butikkerne og restauranterne til fods. Vejers er kendt for sin lange hvide strand og den omkringliggende smukke natur. Udenfor sæsonen kan man være heldig og se krondyr spankulerer rundt mellem feriehusene, på jagt efter lidt lækkert græs eller en glemt blomsterkumme.
Det siger vores gæster om sommerhuset 50012
Ein sehr schönes Haus, nicht mehr das neueste, aber trotzdem absolut empfehlenswert, gerade für Hundebesitzer. Das Haus ist eingezäunt, und sehr gut gelegen, obwohl es unmittelbar an der Straße liegt. Die Wege zum Strand, sind sowohl zu Fuß, als auch mit dem Auto gut zu bewältigen. Die Inneneinrichtung des Hauses, bietet alles was man benötigt. Sehr angenehm sind zwei Wc‘s.
Wir fanden die Matratzen ziemlich weich, aber da empfindet jeder anders.
Das W-LAN war nicht so doll vom Empfang.
Aber das sind alles keine Kriterien, die uns von einem erneuten Urlaub in diesem Haus abhalten würden.
Das Haus war super, waren letztes Jahr schon einmal da,und haben noch vor Ort
für dieses Jahr gebucht. Auch für unsere 2 Fellnasen optimal, da die Terasse
eingezäunt ist.
Das Ferienhaus war sehr gemütlich. Der Tisch groß genug, um mit 6 Leuten schöne Spieleabende zu verbringen. Die Betten waren gemütlich. Sehr wichtig für uns alle. Gerade mit Hunden sehr zu empfehlen.
Køkken:
Køleskab m. frostboks, microbølgeovn, opvaskemaskine.
Stue:
Brændeovn, fladskærms-tv, danske og tyske kanaler.
Bad:
Tømmespa, 1 badeværelse (Gulvvarme), 1 gæstetoilet (Gulvvarme).
Sovepladser:
1 Dobbeltseng, 3 Enkeltsenge, 3 Sovepladser Hems
Øvrige:
Gratis trådløs internet, vaskemaskine, tørretumbler, klinker med gulvarme i stue, trælaminat i soveværelse, varmepumpe, lukket terrasse, overdækket terrasse, havemøbler, liggestole, grill, sandkasse, garage, Indhegnet Grund.
Henter data...
3.338
3.338
3.848