Book to uger i F-sæsonen og spar 25%.
Dette skønne hus rummer plads til op til 6 personer og er med sin beliggenhed midt i fyrreskoven perfekt til hunden, som også er hjertelig velkommen i huset. Det hyggelige træhus har en helt speciel charme med sine høje lofter og autentiske træbjælker. En unik base, til en skøn ferie med samvær og afslapning for hele familien.
Hyggelige aftener foran brændeovnen eller afslapning i saunaen
Den åbne spisestue er forbundet med køkkenet, som blev renoveret i 2017, og fungerer som husets hjerte, her vil I finde en praktisk opvaskemaskine, som gør oprydningen let, så I hurtigt kan komme tilbage til hyggen. Både i det store sofahjørne med udsigt til haven og rundt om spisebordet finder I god plads til hele familien, og sammen kan I tilberede spændende feriemiddage, spise god mad og planlægge skønne ferieudflugter.
Hygge og god feriestemning sørger brændeovnen for, og herudover kan der også varmes op med husets energibesparende varmepumpe. I huset er der en ekstra lille stue på første sal med både sofa og fjernsyn, hvor I kan læse en god bog, mens børnene leger. Indtag roen og skab de bedste minder i et ferieparadis uden internettets forstyrrelser.
Et af husets highlights er saunaen, som er perfekt, både på kolde dage og efter lange gåture under trætoppene eller i den friske havluft ved stranden. Her kan I til hver en tid få varmen igen og slappe af på bedste vis.
Skønt læ på terrassen og masser af udflugtsmuligheder for hele familien
Sommerhuset ligger på en skøn naturgrund, hvor der er god plads til, at både børn og hunde kan tumle og lege. Mens børnene leger i haven med hunden, gynger eller er kreative i sandkassen, kan I nyde solen og den friske luft på den afskærmerede og møblerede træterrasse, hvor der altid er læ.
Oplev området nær Kirkeflod 42 I Houstrup
Området omkring sommerhuset byder på en række charmerende oplevelser i smukke, naturlige omgivelser. Rundt om huset finder I flere små vandrestier, som fører jer gennem den flotte natur under trætoppene, hvor I kan opleve områdets rige dyreliv. Med kun 3000 meter til havet er stranden en kort køretur væk, hvilket giver jer nem adgang til sol, sand og vand, når vejret indbyder til det. En afslappet cykeltur eller en frisk gåtur på 3750 meter fører jer til den nærmeste købmand, hvor I kan få fat i dagligvarer eller forkæle jer selv med lokale specialiteter. Området tilbyder jer både nærhed til naturen og praktiske faciliteter inden for nem rækkevidde.
Det siger vores gæster om sommerhuset 33000
Dieses Haus ist sehr sorgfältig und gut und Geschmackvoll eingerichtet , Habe mich sehr wohl dort gefühlt , die Betten waren auch neu und sehr sauber .
Alles in allen ein sehr sauberes und geschmackvolles Haus mit sehr viel liebevolle Ausstrahlung .
Kann es nur empfehlen . Und wünsche dem Vermieter , das alle es zu würdigen wissen , die es in Zukunft mieten.
Køkken:
Køleskab m. frostboks, fryser (20 L), opvaskemaskine.
Stue:
Brændeovn, fladskærms-tv, danske og tyske kanaler, radio m/cd-afspiller.
Bad:
1 badeværelse (Gulvvarme).
Sovepladser:
2 Dobbeltsenge, 1 Etageseng
Øvrige:
Gratis trådløs internet, sauna, vaskemaskine, barneseng, barnestol, trælaminat tæppe i stue, trælaminat i soveværelse, varmepumpe, afskærmet terrasse, åben terrasse, havemøbler, liggestole, Gasgrill, gynge, Ladestik til el-bil.
Henter data...
2.948
2.948
2.948