Book to uger i F-sæsonen og spar 25%.
Hvis du drømmer om en ferie omgivet af ren natur, fred og ro med masser af plads, så er dette charmerende sommerhus på Blomstervangen 45 i Jegum det ideelle valg. Oprindeligt opført i 1980 og renoveret i 2021, tilbyder sommerhuset plads til op til 6 personer og én hund. Her vil du også være tæt på havet og attraktioner som Danmarks vestligste punkt, Blåvandshuk Fyr, hvilket gør det til et perfekt udgangspunkt for både afslapning og udforskning.
Ren hygge med brændeovn og anneks
Klassisk dansk sommerhusferie betyder brændeovnshygge, og det får I her. I har også mulighed for at sikre behagelige temperaturer på en miljøvenlig og energibesparende måde – den moderne varmepumpe er tilgængelig her på Blomstervangen 45.
Her finder I stuen med brændeovn, køkken og spiseplads, 1 badeværelse og 3 soveværelser, udstyret med dobbeltsenge tilbyder plads til op til 6 personer. Hvis I har teenagebørn med jer, vil de måske endda overnatte i annekset, et lille ekstra hus med en dobbeltseng.
Blomstervangen 45: udendørs areal for hele familien
Beliggenheden på Blomstervangen 45 i Jegum betyder et grønt og naturskønt miljø, hvor I helt sikkert kommer væk fra hverdagen og kan slappe af. Dem, der kan lide at gå ture, vil elske det her i Jegum Ferieland. Små vandre- og cykelstier fører jer gennem den omkringliggende natur og I vil hele tiden opdage nye ruter.
Liggestole, havemøbler og en grill er tilgængelige på terrassen, så I kan forkæle jer selv med mange timer i den friske luft, især på sommerdage. Mens børnene og hunden tumler rundt i haven, eller de yngste svinger højt på gyngen, forberedes feriens lækre måltider, som I derefter kan spise sammen, på sommerhusets terrasse.
Udforsk Jegum Ferielands Naturskønne Omgivelser
Jegum Ferieland er et enestående område, der byder på ren natur, fred og ro. Området er kendt for sine åbne landskaber og mange vandre- og cykelstier, der snor sig gennem den frodige natur – perfekt til dig, der nyder at udforske og værdsætter en aktiv ferie.
Med kun 10.000 meter til havet kan I hurtigt tage en spontan tur til de smukke sandstrande og nyde en dag ved vandet. Indkøb ligger bekvemt blot 200 meter fra sommerhuset, så I nemt kan få fat i det, I har brug for til jeres ophold.
Den korte afstand til Danmarks vestligste punkt, Blåvandshuk Fyr, giver mulighed for en oplevelsesrig udflugt, hvor I kan nyde panoramaudsigten over Vesterhavets uendelige horisont. Samtidig kan I slentre i den omkringliggende natur og indsnuse den friske, salte luft fra havet, eller besøge de mange andre attraktioner i området.
Det siger vores gæster om sommerhuset 20144
Tolles, modernes und gemütliches Ferienhaus. Die Ausstattung ist überdurchschnittlich gut. Wunderschöner Garten mit Spielmöglichkeiten und tollen Gartenmöbeln! Ruhige Lage und kurze Fahrten zu verschiedenen Stränden. Gerne wieder!
Das Haus ist von außen schön und einladend. Sobald man die Tür auf macht füht man sich wie zu Hause. Alles ist lichtdurchflutet und hell. Das Haus ist mit kleinen liebevoll ausgesuchten Dekoartikel versehen. Die Schlafzimmer sind alle perkft. Die Wohnküche ist super. Es ist alles vorhanden was man im Urlaub brauch. Der große Garten lädt zum verweilen ein. Rund um ein tolles Haus für die Ferien
Es ist ein schönes Ferienhaus, das etwas in die Jahre gekommen ist.Die Matratzen sind durchgelegen und müssen dringend erneuert werden.
Die Küche ist sehr gut ausgestattet.
Auch Terrasse und Garten sind sehr schön. Mit ausreichend Sitzgelegenheiten und Tisch ausgestattet.
Køkken:
Køleskab, fryser (25 L), opvaskemaskine.
Stue:
Brændeovn, fladskærms-tv, danske og tyske kanaler.
Bad:
1 badeværelse.
Sovepladser:
4 Dobbeltsenge
Øvrige:
Fiberbredbånd, vaskemaskine, barnestol, trælaminat i stue, trælaminat i soveværelse, varmepumpe, afskærmet terrasse, overdækket terrasse, åben terrasse, havemøbler, liggestole, grill, gynge, Chromecast.
Henter data...
2.578
2.578
2.578