Dette hyggelige, delvist renoverede sommerhus i Vejers, er helt ideelt til en familieferie ved den jyske vestkyst – tæt på havet og midt i den grønne natur. Blandt husets faciliteter er blandt andet en udestue og et gyngestativ til de små feriegæster.
Nyt køkken, flot skandinavisk design og udestue
Med ferieadresse på Kratvej 32 i Vejers er rammerne sat for en idyllisk ferie i fredfyldte omgivelser. I det moderne køkken med opvaskemaskine kan hele familien samles om dagens madlavning. Meget praktisk er køkkenet placeret lige ved siden af stuen med integreret spiseafdeling.
Fra køkkenet kommer I også direkte ud på den afskærmede terrasse med en hyggelig siddekrog, som er helt perfekt til lækre grillaftener. Her er der altid god læ, så I kan nyde den friske luft og de grønne omgivelser.
Stuen, som er indrettet i skandinavisk stil, ligger i forbindelse med udestuen. Især i foråret er udestuen et hit – her kan I fange de første solstråler i en behagelig temperatur med kortspil, eftermiddagskaffe og gode grin.
Ovenlysvinduet i stuen sørger for et rigtig fint lysindfald, og derudover er der en brændeovn, som med sine knitrende flammer skaber en rigtig hyggelig atmosfære på de kolde dage. Huset bliver desuden hele året rundt hurtigt opvarmet med den energibesparende varmepumpe.
3 soveværelser, badeværelse med gulvvarme og gratis internet
Sommerhuset byder på cirka 70 kvadratmeter og egner sig godt til både den lille familie og kærestepar. Efter en lang dag i den friske luft kan I få en god nats søvn i de 3 gode soveværelser og vågne friske og veludhvilede til en ny, dejlig feriedag.
Badeværelset med gulvvarme er lyst og venligt indrettet, så I ikke kommer til at fryse fødderne, når I skal børste tænder om morgenen. En gratis internetforbindelse står til rådighed, så I kan streame film og serier på jeres medbragte elektronik – eller tjekke de næste par dages vejrudsigt, når feriens udflugter skal planlægges.
På den store og godt afskærmede grund står et gyngestativ til glæde for de yngste feriegæster. Den brede sandstrand 800 meter fra huset bliver helt sikkert et hit blandt både store og små.
Det siger vores gæster om sommerhuset 50047
Das Ferienhaus ist sehr gut und praktisch eingerichtet. Vor allen Dingen hat die Küche eine sehr gute Ausstattung. Es fehlte an nicht. Schlafzimmer sind zwar erwas klein aber zweckmäßig eingerichtet. Die Außenanlage sehr gut. Aussendusche perfekt. Gartenmöbel und Grill in einem guten Zustand. Auch für Kinder ist einiges zum Spielen dabei. Wir geben demHaus eine glatte 1.
Sehr gemütliches kleines Sommerhaus in einer sehr ruhigen Lage. Das Haus ist sehr gepflegt und es ist alles vorhanden. Es war bei unserer Anreise sowohl im Innen- als auch im Aussenbereich alles sehr sauber.
Tolle ruhige Lage, man ist dennoch schnell am Strand und im Ort. Super Ausstattung, großzügig und definitiv modern. Wintergarten als tolles Extra.
Køkken:
Køleskab m. frostboks, microbølgeovn, opvaskemaskine.
Stue:
Brændeovn, fladskærms-tv, danske og tyske kanaler, radio.
Bad:
1 badeværelse (Gulvvarme).
Sovepladser:
1 Dobbeltseng, 3 Enkeltsenge
Øvrige:
Gratis trådløs internet, vaskemaskine, trægulv i stue, trægulv i soveværelse, varmepumpe, afskærmet terrasse, åben terrasse, havemøbler, liggestole, grill, gynge, redskabsrum.
Henter data...
3.628
5.558
6.498