Book to uger i F-sæsonen og spar 25%.
På Vesterledvej 88 i Haurvig kan I holde ferie i dette hyggelige sommerhus, der er smagfuldt samt charmerende indrettet. Beliggende på en skøn naturgrund med fantastisk udsigt over hede og til klitterne, og kun et par minutters gang fra stranden, kan I holde ferie i dette skønne sommerhus på Vesterledvej 88. Sommerhuset har plads til 2 personer, og er derfor helt ideelt til ægteparret, der ønsker en rolig ferie i dejlige omgivelser.
Sommerhus med charme, stil og god udsigt
Med den flotteste udsigt og skønneste beliggenhed, tæt på stranden og Vesterhavet ligger dette hyggelige sommerhus. Lige uden for dit vindue har du heden og klitterne, og i stuen og på den afskærmede terrasse er udsigten fantastisk.
Sommerhuset er indrettet med en utrolig hyggelig stil, som har bevaret sommerhusets sjæl og charme. Her kan du lade batterierne op, nyde roen og den smukke udsigt over området og til klitterne. Lav en skøn middag i det flotte køkken eller slap af i den hyggelige stue, – læs en bog i krogen i den magelige lænestol, mens ilden knitrer i brændeovnen. De hvide skråvægge og de hyggelige buede vinduer er med til at give sommerhuset den helt rigtige sommerhushygge.
Sommerhuset har en energibesparende varmepumpe, så I kan holde temperaturen behagelig.
Stort badeværelse med infrarød sauna
Efter en lang gåtur ved stranden, kan du slappe af i den infrarøde sauna, som har god plads til 2 personer. I soveværelset, som er indrettet med trægulve og dobbeltseng, kan du lade batterierne op igen til næste dags aktiviteter.
Vesterledvej 88 – Nyd tilværelsen på terrassen
Imellem sommerhuset og den lille tilbygning har du den dejligste solgård, hvor der som regel er læ for vinden, og mod syd har du en skøn afskærmet og lidt overdækket terrasse med naturen og udsigten i fokus. Her kan du nyde de lange sommerdage i fulde drag, mens du lader batterierne op og hygger dig.
Lademuligheden for el bilen er en ladestander, medbring eget kabel.
Ferie i Haurvig nær Vesterhavet
I Haurvig finder I roen og nærheden til naturen, men samtidig også masser af muligheder for oplevelser. Det charmerende område ligger mellem Vesterhavet og Ringkøbing Fjord, hvilket giver ideelle forhold for både vandrere, cyklister, lystfiskere og vandsportsentusiaster. I kan gå lange ture gennem klitlandskabet og på de brede sandstrande, tage på fugletur i Tipperne, besøge den historiske Haurvig Kirke eller udforske den hyggelige havn i nærheden af Bork. Der er heller ikke langt til Hvide Sande, hvor I finder både shopping, restauranter og stemningsfuldt havnemiljø
Det siger vores gæster om sommerhuset D3786
Das Haus lädt schon beim ersten Anblick ein, einzutreten und in Besitz zu nehmen.Drinnen geht es weiter:) Wohlfühleffekt und gute Laune macht sich schnell breit.Auch für eine Person ist das Haus groß, als auch klein genug.
Noch zu erwähnen die kleine sehr inspirierende Büchersammlung.
Gemütliches Ferienhaus in dem es an nichts fehlt. Die Aussicht ist wunderschön.
Das Haus Ist ein sehr gemütliches und liebevoll eingerichtetes Reetdachhaus, das nur wenige Schritte hinter den Dünen liegt.
Die Küche ist sehr gut ausgestattet und wir haben abends nach gutem Essen sehr lange die Gemütlichkeit vor dem Kaminofen genossen.
Auch die Ladebox für das E-Autos am Nebengebäude ist ein tolles Angebot, denn der Hausstrom ist doch um einiges günstiger, als an den Ladesäulen und es macht keinen zusätzlichen Aufwand, da man "nebenbei" laden kann und zur nächsten Fahrt volle Ladekapazität hat.
Køkken:
Køleskab, køleskab m. frostboks, microbølgeovn, opvaskemaskine.
Stue:
Brændeovn, fladskærms-tv, parabol (tyske kanaler), dvd, radio.
Bad:
1 badeværelse (Gulvvarme).
Sovepladser:
1 Dobbeltseng
Øvrige:
Fiberbredbånd, Infrarød sauna, vaskemaskine, tørretumbler, klinker i stue, trælaminat i soveværelse, varmepumpe, afskærmet terrasse, overdækket terrasse, havemøbler, liggestole, grill, redskabsrum, Ladestik til el-bil.
Henter data...
4.218
4.218
4.218