Feriehus med carport på stor plænegrund i roligt område

3.5
icon
icon
icon
icon

Brunbjergvej 10, Lodbjerg Hede

- Sommerhusnr.: K6548
5 pers.
Antal personer
1200 m.
Nærmeste strand
2800 m.
Nærmeste indkøb
Max 2
Husdyr tilladt
Opvaskemaskine
Vaskemaskine
Fibernet
Gratis 100/100 Mbit Fiber Internet
Ikke-ryger hus
Rabat i F-sæson
Book to uger i F-sæsonen og spar 25%.
Ladning
Opladning af elbil
Grøn strøm
Gæsterne siger: icon icon

Er du til ferie i rolige omgivelser, hvor du kan være helt dig selv? Så er dette feriehus på en stor afskærmet plænegrund bestemt det helt rigtige. Det ligger tæt på Søndervig i området Lodbjerg Hede, der med sin smukke natur, roen og hyggelige stemning er et populært ferieområde.

Hyggeligt feriehus med carport og dejlige terrasser

Feriehuset er lyst og indbydende, og i stuen er der store vinduespartier, så du får naturen helt tæt på. På de køligere dage vil du sikkert nyde at sidde med ild i brændeovnen, en god bog og udsigten til naturen i baggrunden. Chromecasten i huset giver jer også mulighed for at streame en god film eller serie.

Huset har tre fine soveværelser, hvor det mindste soveværelse bedst er egnet som børneværelse.

Omkring feriehuset har er der flere dejlige terrasser, så du kan sidde ude og nyde den friske luft og solen, så snart vejret tillader det. Den lukkede terrasse er især velegnet til familier med småbørn og/eller hund. Den overdækkede terrasse er rigtig god til hyggelige grillaftener, hvor det danske vejr måske er lidt ustadigt.

Den store plænegrund er perfekt til boldspil og leg med børnene

En ferie i disse omgivelser er lig med en ferie med kvalitetstid og nærvær, hvor der hygges på terrasserne, leges på den store plænegrund, og mon ikke mor og far kan lokkes med til en omgang boldspil? I haven er der massere af plads til spil og leg, fordi haven er udstyret med fodboldmål og et gyngestativ. 

Ved feriehusets udearealerne finder I derudover også en udebruser. Denne udendørs bruser kan I benytte jer af i perioden fra april til november.

Plænegrunden og den afsides beliggenhed gør også feriehuset velegnet til familier med hund, da der er god plads og frihed til gåture. Haven er også udstyret med et udendørs shelter, hvor I på de varmere dage kan nyde nattesøvnen og vågne op til fuglenes kvidren. 

Feriehuset her er også helt perfekt for jer med elbil, eftersom at der er et ladestik til elbilen.

Nyd beliggenheden i det rolige område

Feriehuset ligger ugeneret, så du kan holde ferie i fred og ro. Her har du ulig andre områder langs vestkysten træer og buske der afskærmer grunden. Området på Lodberg hede er især kendt for sin smukke og rolige natur, hvilket er perfekt for jer som søger et afbræk fra storbylivet af. 

I området omkring feriehuset er der hyggelige naturstier til lange traveture i plantagen. Desuden er der også en stor fælles legeplads, så børnene kan hygge sig. Kører du en tur til Houvig, er den lokale gårdbutik altid et besøg værd, her sælges der lokale delikatesser og lækkerier. Man kan også nyde appetitvækkere i cafeen.

Tæt på feriehuset har du også en Put&Take-sø og en 18-hullers golfbane der har helårsåbent.

Det siger vores gæster om sommerhuset K6548

DE
D.
sagde , Deutschland

Das Ferienhaus hat uns sehr sehr gut gefallen. Wir haben uns sofort wohl gefühlt. Es ist alles vorhanden, was man für eine entspannte Urlaubswoche benötigt. Das Grundstück ist sehr schön eingewachsen und man fühlt sich völlig unbeobachtet. Die kleine Einzäunungan an der Terrasse war perfekt für den Hund. Wir würden das Haus jederzeit wieder buchen.

DE
D.
sagde , Deutschland

Wir haben unseren Aufenthalt im Ferienhaus sehr genossen. Besonders hervorzuheben ist das bequeme Sofa und das riesige Angebot an Spielzeug für die Kinder – ein echtes Highlight! Die Küche ist gut ausgestattet, aber die Zimmer sind etwas klein und das Badezimmer könnte eine Renovierung vertragen. Insgesamt ein empfehlenswertes Ferienhaus für Familien.

DK
D.
sagde , Danmark

Meget velholdt. Fint rent ved ankomst. Skønt med brændeovn … selv med storm, sne og kulde var huset dejligt varmt. Køkkenet har alt, hvad man kan få brug for. Dejlig have – super med stor træhest og fantastisk hytte i træ i haven hvis man har børn med.

Velholdt og velfungerende.
Super hurtig hjælp fra såvel Esmark som ejer, da lade kort ikke ville virke.
De bedste anbefalinger herfra.


Esmark sagde
Tak for din tilbagemelding, som vi sætter stor pris på
Se flere anmeldelser


Soverum:3
Bolig-/Grundareal:72 / 2.050
Renoveret / Byggeår:2024 / 1975

Køkken:

Køleskab, køleskab m. frostboks, fryser (100 L), microbølgeovn, opvaskemaskine.

Stue:

Brændeovn, fladskærms-tv, parabol (danske og tyske kanaler).

Bad:

1 badeværelse.

Sovepladser:

1 Dobbeltseng, 3 Enkeltsenge

Øvrige:

Fiberbredbånd, vaskemaskine, trælaminat i stue, trælaminat i soveværelse, varmepumpe, afskærmet terrasse, lukket terrasse, overdækket terrasse, åben terrasse, havemøbler, liggestole, grill, gynge, redskabsrum, carport, Ladestik til el-bil, Chromecast, Udebruser.

Henter data...

Se priser
Persondata- og cookiepolitik
Søger...