Dette 88 m2 store feriehus til 6 personer og en hund venter på jer på Lodberg Hede. Feriehuset har en rolig, ugeneret beliggenhed og I vil med det samme føle jer velkommen i dets hyggelige atmosfære. Feriehuset er særligt velegnet til 4 voksne og 2 børn.
Hygge med brændeovn og udestue
Leder I efter et lyst og venligt sommerhus i skønne omgivelser, kunne feriehuset på Sivsangervej 17 være et godt bud. Feriehuset råder over 88 m2 og er fordelt på 2 niveauer. I stueetagen finder du det åbne køkken og spiseplads, det lille og fine badeværelse med gulvvarme, 3 soveværelser og den indbydende udestue. Sæt dig godt til rette foran den knitrende brændeovn under aftensmaden med efterfølgende spil og hygge eller nyd et glas vin i udestuen. Du vil helt sikkert føle dig godt tilpas og afslappet i den hyggelige atmosfære i dette feriehus.
På øverste etage venter stuen med et fladskærms-tv. Der er installeret en varmepumpe, så I kan opvarme feriehuset på en energibesparende måde, og der er vaskemaskine og tørretumbler til rådighed, så I ikke løber tør for rent tøj.
Rolig beliggenhed midt i naturen
Den 2002 m2 store grund ligger midt i naturen på Lodberg Hede. Nyd solnedgangen over Søndervigs klitter på stenterrassen, der går hele vejen rundt om feriehuset, så I kan følge solen i løbet af dagen.
Tag ud fra sommerhuset og udforsk den smukke natur på Lodberg Hede, og om aftenen kan I nyde et måltid fra grillen på terrassen og en kold drink. Herfra kan I beundre stjernehimlen og opleve roen i naturen.
Ro og afslapning og alt lige uden for døren
Få minutter væk fra feriehuset ligger badebyen Søndervig. Her indbyder flere butikker og cafeer til at blive hængende. I Lalandia er der action for alle aldre, og de lange cykelture rundt om Ringkøbing Fjord på de skønne cykelstier bliver en uforglemmelig oplevelse. Derudover kan I planlægge en tur til den skønne handelsby Ringkøbing og havnebyen Hvide Sande samt et stop ved en af gårdbutikkerne og caféerne i området.
Afslutningsvis kan I spille golf på den fantastiske golfbane på Lodberg Hede. I kan fange jeres aftensmad i fiskedammene i nærheden og nyde fisken om aftenen.
Det siger vores gæster om sommerhuset K6204
Das Ferienhaus war genauso wie wir es uns vorgestellt haben – traumhaft schön.
Wir würden es sofort wieder buchen. Die Ausstattung war super, es war alles da was wir brauchten. Und die gemeinsame Zeit im Wintergarten haben wir sehr genossen.
Das hübsche Reetdachhaus besticht durch eine stilvolle, helle Einrichtung. Es bietet alles, was man für einen entspannten Urlaub benötigt.Das Naturgrundstück ist wunderschön und die Sonne kann auf der umlaufenden Terrasse genossen werden.
Das Ferienhaus ist sehr schön hell. Eine tolle Ausstattung mit allem, was man gebrauchen kann. Die Räume haben eine gute Aufteilung und sind völlig ausreichend. Der Wintergarten mit einer schönen Aussicht, ist perfekt zum Abendessen mit einem schönen Sonnenuntergang und morgens ein entspanntes Frühstücken. Das Bad ist klein aber fein und völlig ausreichend.
Køkken:
Køleskab, fryser (80 L), microbølgeovn, opvaskemaskine.
Stue:
Brændeovn, fladskærms-tv, parabol (tyske kanaler).
Bad:
1 badeværelse (Gulvvarme).
Sovepladser:
2 Enkeltsenge
Øvrige:
Fiberbredbånd, vaskemaskine, tørretumbler, klinker i stue, klinker trægulv i soveværelse, varmepumpe, afskærmet terrasse, åben terrasse, havemøbler, liggestole, Gasgrill, Chromecast.
Henter data...
3.088
3.088
3.088