Indbydende sommerhus i Nr. Lyngvig med indhegnet grund

3
icon
icon
icon

Fyrmarken 92, Nr. Lyngvig

- Sommerhusnr.: G5542
5 pers.
Antal personer
1200 m.
Nærmeste strand
4500 m.
Nærmeste indkøb
Max 1
Husdyr tilladt
Opvaskemaskine
Vaskemaskine
Fibernet
Gratis 100/100 Mbit Fiber Internet
Ikke-ryger hus
Ladning
Ingen opladning af elbil
Grøn strøm
Gæsterne siger: icon icon

På Fyrmarken 92 i Nr. Lyngvig vil I blive mødt af et charmerende sommerhus med masser af sjæl. Her er der fokuseret på den landlige og hyggelige indretning, som ikke ligner et hvert andet sommerhus. Sommerhuset blev opført i 1850, men fremstår altså stadig velholdt, lyst og indbydende. Desuden er sommerhuset blevet moderniseret i 2024. Her er I velkommen 5 personer, som sammen kan nyde en skøn ferie i skønne Nr. Lyngvig.

Skøn ferie med indbydende indretning og pejs

Den afslappende, indbydende og hyggelige atmosfære der rammer jer, når I træder ind i sommerhuset, vil ligge vejen for en mindeværdig ferie. Med et skønt køkkenalrum kan I foretage de daglige gøremål som madlavning og opvask. Dog uden at gå på kompromis med familiehygge og nærvær. Her kan I nyde et funktionelt køkken, et komfortabelt spiseområde og en afslappende stue med pejs og fladsskærms-TV. Udover pejsen er der en energibesparende varmepumpe, som sikrer jer en behagelig temperatur.

Når aftenen nærmer sig, og det er tid til at sove, er der i alt 5 sovepladser, som er fordelt på 2 soveværelser i sommerhuset og et soveværelse i annekset. Heraf med 2 dobbeltsenge og 2 enkeltsenge. I det tilhørende anneks er der også mulighed for, at I kan nyde stilheden. Derudover er der et badeværelse med gulvvarme, som sørger for, at I ikke fryser fødderne om morgenen.

På badeværelset er der desuden en vaskemaskine, så I kan få vasket tøj og håndklæder i løbet af ferien.

OBS: Der er lavt til loftet i sommerhuset. Bjælkehøjden er 185 cm. 

Afskærmet terrassehygge på en indhegnet plænegrund

Udendørsarealet på Fyrmarken 92 er ekstra skønt, og I vil helt sikkert kunne nyde det skønne danske vejr. Udenfor ligger der en skøn afskærmet terrasse, hvor I både har mulighed for at tage sol i liggestolene, nyde skyggen under parasollen og nyde en hyggelig grillaften.

Terrassen og sommerhuset ligger på en skøn indhegnet grund, som er kombineret af en græsplæne, natur og klitlandskab. Her er der fri mulighed for at slippe mindre børn fri, så de kan undersøge området. Desuden er der også gode muligheder for underholdning til børnene, da der er et gyngestativ, og ellers kan I medbringe nogle sjove havespil, som hele familien kan være med til.

Et afslappende sommerhusområde i Nr. Lyngvig.

I Nr. Lyngvig vil I opdage, at området er præget af den vestjyske natur med marehalm, lyng og høje klitter. Her kan I nyde et roligt, fredeligt og familievenligt område, hvor det er oplagt at gå ture i den skønne natur væk fra den travle hverdag. Her er der desuden kort vej til stranden, Hvide Sande og Søndervig. Så oplevelser er der rig mulighed for.

Det siger vores gæster om sommerhuset G5542

DE
D.
sagde , Deutschland

Das Ferienhaus ist mit viel Liebe eingerichtet, sehr,sehr gemütlich.
Auch die vielen Sitzecken im Garten sind sehr angenehm, man hat immer einen Platz in der Sonne oder auch im Schatten.
Das Haus hat neue Fenster,man hört die Straße bei geschlossenen Fenster nicht.
Wir haben uns sehr wohl gefühlt,wir hatten einen kleinen Hund mit und haben das Haus wieder so sauber verlassen,wie wir es vorgefunden haben.
Wir kommen gerne wieder

DE
D.
sagde , Deutschland

Das Haus ist sehr zu empfehlen. Die Zimmer sind liebevoll ausgestattet. Haben uns sehr wohlgefühlt.

DE
D.
sagde , Deutschland

Das alte teilrenovierte Haus ist mit Liebe eingerichtet, an jeder Ecke stehen und hängen persönliche, urige Dekorationen. Die Wände sind mit schönen Farben gestrichen worden. Wir haben uns sehr wohl gefühlt.

Se flere anmeldelser


Soverum:3
Bolig-/Grundareal:75 / 2.900
Byggeår:1850

Køkken:

Køleskab m. frostboks, opvaskemaskine.

Stue:

Pejseindsats, fladskærms-tv, parabol (tyske kanaler).

Bad:

1 badeværelse (Gulvvarme).

Sovepladser:

1 Dobbeltseng, 2 Enkeltsenge

Øvrige:

Fiberbredbånd, vaskemaskine, klinker trælaminat i stue, varmepumpe, afskærmet terrasse, lukket terrasse, åben terrasse, havemøbler, liggestole, grill, Indhegnet Grund.

Henter data...

Se priser
Persondata- og cookiepolitik
Søger...