Dette charmerende sommerhus på Tingodden 423 rummer plads til 5 personer og sætter rammerne for en rigtig dejlig ferie kun 350 meter fra det brusende Vesterhav. Dette hyggelige sommerhus er indrettet med kærlighed og sans for detaljen, og med til huset hører en lækker, stor terrasse med fantastisk fjordudsigt. Hunden er også velkommen her!
Hyggeligt sommerhus med brændeovn – indrettet med kærlighed
Det fine træhus ligger midt i det vestjyske klitlandskab og oser af charme lige fra det ydre til det indre. I mærker straks, hvordan de lyse og venlige omgivelser er indrettet med kærlighed og et hav af små, hyggelige detaljer.
Sommerhusets hjerte er det åbne opholdsrum, hvor stue og køkken er slået sammen. Der er masser af små kroge, hvor I kan nyde feriefreden med en god bog og en varm kop kaffe, og den klassiske brændeovn sørger for at sprede hyggelig feriestemning med sine knitrende flammer.
Køkkenet er veludstyret med opvaskemaskine, og en hurtig internetforbindelse står til rådighed, så I kan surfe på nettet og streame film på jeres medbragte elektronik.
I sommerhuset er der 5 sovepladser, som fordeler sig på 3 soveværelser, hvor I kan finde til ro efter en dejlig dag. Derudover finder I et badeværelse i sommerhuset.
Lækker terrasse med panoramaudsigt til fjorden
Det hyggelige sommerhus har en helt fantastisk beliggenhed på en forhøjning i klitlandskabet, og rundt om huset går en stor, lækker træterrasse, som giver jer rig mulighed for at slappe af i solen og nyde den fantastiske panoramaudsigt hele vejen til fjorden.
Der er kun 350 meter til stranden, og en lille gåtur gennem klitterne bringer jer helt ned til vandkanten, hvor I kan dyppe fødderne på en varm sommerdag eller gå en tur langs vandet med børnene og hunden (eller bare jer to).
Den charmerende havneby Hvide Sande ligger kun få minutters kørsel fra huset, og en cykelsti går langs vejen hele vejen ind til centrum, hvor I finder en masse spændende forretninger, lækre restauranter og caféer og oplevelser for hele familien.
Det siger vores gæster om sommerhuset E4834
Es ist ein sehr schönes und gemütliches Ferienhaus, mit einer sehr schönen und geschlossenen Terrasse.
Ich mag dieses Ferienhaus sehr, bereits zum 3. Mal gebucht.
Auf der eingezäunten Terrasse lässt es sich gut entspannen und auch der Hund kann sich frei bewegen.
Es ist alles da, was man braucht,um sich rundum wohl zu fühlen.
Das Haus ist gut gelegen, von der Terrasse hat man eine Blick über den Fjord.
Køkken:
Køleskab m. frostboks, microbølgeovn, opvaskemaskine.
Stue:
Brændeovn, fladskærms-tv, tyske kanaler, radio.
Bad:
1 badeværelse.
Sovepladser:
2 Dobbeltsenge, 1 Enkeltseng
Øvrige:
Fiberbredbånd, trælaminat i stue, trælaminat i soveværelse, varmepumpe, afskærmet terrasse, lukket terrasse, overdækket terrasse, åben terrasse, havemøbler, liggestole, grill.
Henter data...
3.338
3.338
2.608