Skønt sommerhus med spa og sauna til 8 personer i Houstrup

3.5
icon
icon
icon
icon

Nørrevang 218, Houstrup

- Sommerhusnr.: 30578
8 pers.
Antal personer
4000 m.
Nærmeste strand
2000 m.
Nærmeste indkøb
Husdyr ikke tilladt
2 pers.
Tømmespa
Sauna
Opvaskemaskine
Vaskemaskine
Tørretumbler
Internet
Gratis internet
Ikke-ryger hus
Ladning
Opladning af elbil
Grøn strøm
Gæsterne siger: icon icon

På Nørrevang 218 i Houstrup ligger dette skønne sommerhus, der har plads til op til 8 personer. Sommerhuset er det oplagte valg til jer, der vil holde en ferie i skønne naturomgivelser, som også er fyldt med afslapning. I sommerhuset inviterer både spa og sauna til mange afslappende stunder på ferien.

Ferie fyldt med afslapning i spa og sauna

Højdepunkterne i sommerhuset på Nørrevang 218 i Houstrup er at finde på det ene af sommerhusets 2 badeværelser. Her finder I nemlig sommerhusets spa og sauna, hvor I har mulighed for at få slappet en masse af på jeres ferie ved Vesterhavet.

Udover 2 badeværelser er der 4 gode soveværelser i sommerhuset. På førstesalen finder I 2 soveværelser, der begge er indrettet med dobbeltseng, mens I finder de 2 resterende soveværelser i stueetagen, der er indrettet med henholdsvis en dobbeltseng og 2 enkeltsenge.

I sommerhuset har I desuden 2 stuer, hvor I kan samles til dejlige feriestunder. I stueetagen er stuen forenet med spiseplads og køkken, og her kan I virkelig nyde hinandens selskab, selvom I har gang i forskellige ting. Her sørger brændeovnen også for at fuldende feriestemningen, både under madlavning, spisning og hygge foran tv’et, hvor I kan streame jeres yndlingsfilm via Chromecasten. Fra stuen på førstesalen har I en skøn udsigt.

Feriehuset er komfortabelt indrettet med gode praktiske faciliteter, så I slipper for at bruge en masse tid på husarbejde. I køkkenet sørger opvaskemaskinen for opvasken efter madlavningen, og på det ene af badeværelserne er der vaskemaskine og tørretumbler, der klarer tøjvasken. Sommerhuset bliver desuden opvarmet på energivenlig vis af en varmepumpe.

Stort udeområde med terrasse, grill, sandkasse og gynge

Sommerhuset ligger på en grund, der er mere end 2.000 kvadratmeter stor, og I har et dejligt, stort udeområde, I kan nyde de varme feriedage fra. I haven er der sandkasse og gynge til børnene, som de vil få stor glæde af på ferien.

Udendørs har I også en stor, afskærmet terrasse, som I kan nyde feriens solrige dage fra. Sæt jer godt til rette i havemøblerne og liggestolene og lad feriefreden sænke sig over jer. Efter mange skønne timer på terrassen, kan I tænde op i grillen til aftenens grillmiddag.

Masser af natur i Houstrup

Hvis I er vilde med natur, er Houstrup den oplagte feriedestination for jer. Her har I masser af skøn natur, som I kan tage ud at opleve ad de mange cykel- og vandrestier i området. Desuden kan I også besøge Blåbjerg Klitplantage, der ligger tæt på sommerhuset.

Når I skal købe ind på ferien, kan I tage til Nørre Nebel, der ligger få kilometer fra Houstrup, hvor I kan købe ind i supermarkeder og specialbutikker.

Det siger vores gæster om sommerhuset 30578

DE
D.
sagde , Deutschland

Das Ferienhaus ist schön und ruhig am Ende einer Sackgasse gelegen. Umgeben von Bäumen und einer schönen Terrasse kann man die Ruhe genießen. Die große Rasenfläche bietet genug Platz zum Spielen und zusätzlich gibt es noch eine überdachte Sitzecke.
Etwas ungewohnt, aber völlig in Ordnung ist das Wohnzimmer, welches im Obergeschoss liegt. Ansonsten ist die Zimmeraufteilung gut und auch sonst fehlt es in diesem Haus an Nichts, was man für einen guten Urlaub braucht. Wir waren sehr zufrieden.

DE
D.
sagde , Deutschland

Dieses urgemütliche Ferienhaus verfügt über vier Schlafzimmer, zwei Badezimmer, eine Sauna, einen Whirlpool und einen schönen großen Garten mit einer Lounge, die bis in die späten Abendstunden zum Verweilen einlädt.
Im Haus fehlt es an nichts, ebenso im Garten. Ein Sandkasten und Schaukeln lassen bei den Kindern keine Langeweile aufkommen und auch zum Bolzen ist reichlich Platz.
Der Kamin im Küchen- und Essbereich sorgt für die entsprechende hygge. Aus baulichen Gründen ist das Wohnzimmer im OG untergebracht, was die Gemütlichkeit aber nicht zu kurz kommen lässt.
Wenn es sich ergibt, würden wir dieses Haus auch wieder buchen.

DE
D.
sagde , Deutschland

Das Haus ist sehr liebevoll und komplett eingerichtet. Die Raumaufteilung, Wohnbereich oben und Küche unten, war anfangs ungewöhnlich. Wenn die Kids oben gespielt haben, hatten wir unten so aber deutlich mehr Ruhe.

Se flere anmeldelser


Soverum:4
Bolig-/Grundareal:137 / 2.200
Byggeår:2004

Køkken:

Køleskab, fryser (60 L), microbølgeovn, opvaskemaskine.

Stue:

Brændeovn, fladskærms-tv, danske og tyske kanaler, radio.

Bad:

Tømmespa, 2 badeværelser (Gulvvarme).

Sovepladser:

3 Dobbeltsenge, 2 Enkeltsenge

Øvrige:

Gratis trådløs internet, sauna, vaskemaskine, tørretumbler, barneseng, barnestol, tæppe i stue, tæppe i soveværelse, varmepumpe, afskærmet terrasse, overdækket terrasse, havemøbler, liggestole, grill, sandkasse, gynge, redskabsrum, Ladestik til el-bil, Chromecast.

Henter data...

Se priser
Persondata- og cookiepolitik
Søger...