Max 2
Husdyr tilladt
Rygning tilladt
Ladning
Ingen opladning af elbil
Grøn strøm
Gæsterne siger: icon icon

I Bjerregård på Bilbjergsvej 17 finder I dette hyggelige træferiehus, beliggende på en stor og ugeneret naturgrund omgivet af træer. Her får I en klassisk feriestemning i rolige rammer tæt på naturen.

Hyggelig atmosfære med brændeovn

Feriehuset er indrettet med trægulve, trævægge og lofter samt synlige bjælker, der giver en varm og indbydende atmosfære. På de køligere dage kan I tænde op i brændeovnen og nyde den ekstra hyggelige stemning.

Køkkenafdelingen er veludstyret med bl.a. mikroovn, opvaskemaskine og en fryser på 60 liter, så I har alt, hvad I behøver til den daglige madlavning. Fra stuen fører en trappe op til en lille hems med 2 ekstra sovepladser, som især børnene vil synes om at bruge til både leg og overnatning.

Badeværelse med badekar og sauna

Sommerhuset råder over et badeværelse med badekar og sauna, hvor I kan slappe af efter en frisk tur ved havet eller i klitlandskabet. Derudover findes et praktisk gæstetoilet, så sommerhuset er godt indrettet til både familier og flere feriegæster.

I alt er der 3 soverum: 2 med dobbeltsenge og ét med 2 enkeltsenge. Derudover gør vaskemaskine og tørretumbler det nemt at klare ferietøjet, uanset hvordan vejret arter sig.

Bilbergsvej 17 – Natur, terrasse og oplevelser

Rundt om sommerhuset finder I flere fine terrasser, så I kan nyde solen dagen igennem. En af terrasserne er lukket og giver trygge rammer til både børn og hunde. En del af terrassen er overdækket og forlænger udesæsonen. Her kan I grille om aftenen, mens solen går ned over klitterne, og havets brusen danner en beroligende baggrund.

Området omkring Bjerregård indbyder til aktiv ferie. Gode cykelstier forbinder jer med både Søndervig og Nymindegab, og undervejs kan I opleve naturen helt tæt på – væk fra trafikken og tæt ved havet. Fra sommerhuset er der ca. 15 kilometer til Bork Vikingehavn i den ene retning og til havnemiljøet i Hvide Sande i den anden. Begge steder byder på masser af oplevelser for hele familien.

Det siger vores gæster om sommerhuset B2882

DE
D.
sagde , Deutschland

Das Ferienhaus ist sehr schön für Familien mit Hunden, denn es gibt einen schönen eingezäunten Bereich, wo die Hunde frei laufen können.
Außerdem wirkt das Haus zwar von aussen sehr unscheinbar, aber von Innen ist es super ausgestattet und es fehlt einem nix.
Mit der kleinen zusätzlichen Etage hat man sogar die Möglichkeit die Sterne zu beobachten.
Wir können das Haus nur weiter empfehlen.

DE
D.
sagde , Deutschland

Das Ferienhaus liegt ruhig, es kann niemand einsehen und es ist wirklich alles da, was man braucht. Lediglich die Matratzen sind durchgelegen,aber dank Esmarkwurde uns toll geholfen. Fußboden kann mal erneuert werden. Haus hat Sauna und schönen Ofen.

DE
D.
sagde , Deutschland

Es ist ein gemütliches Haus in einem kleinen eigenen Wald, sodass man seine Privatsphäre hat. Das Haus ist sehr gut ausgestattet. Man konnte wirklich zur Ruhe kommen. die Betten sind leider etwas durchgelegen.

Se flere anmeldelser


Soverum:
Bolig-/Grundareal:
Byggeår:2023

Henter data...

Se priser
Persondata- og cookiepolitik
Søger...