Book to uger i F-sæsonen og spar 25%.
På Tingodden 205 finder I et hyggeligt og velholdt sommerhus med plads til 6 personer og 2 hunde. Samlingspunktet i sommerhuset er køkken/alrummet, hvor der er plads til, at I alle kan samles og slappe af eller lave aftensmad sammen. Udenfor finder I en dejlig stor træterrasse, hvor der er plads til, at I kan slappe og nyde solen med en god bog i hånden.
Hjemligt sommerhus med brændeovn
Sommerhusets køkken/alrum indbyder til familiesamvær med en god film og benene på sofaen eller brætspil ved spisebordet. I stuen kan I på regnfulde dage skabe lidt ekstra hygge og varme ved at tænde op i sommerhusets brændeovn. Varmepumpen i køkken/alrummet er også med til at sørge for, at I har en behagelig temperatur indenfor.
Fordelt på tre værelser, er der i sommerhuset plads til 6 personer. På sommerhusets badeværelse finder I en vaskemaskine, så I har mulighed for at vaske jeres tøj.
Dejlig stor terrasse med plads til afslapning
Udenfor finder I en dejlig stor træterrasse – her kan I slappe af og nyde solen med en god bog i hånden efter en dejlig dag ved stranden. Imens de voksne slapper af på terrassen, kan børnene lege på sommerhusets gyngestativ. Til aften kan I finde grillen frem på terrassen og nyde aftensmaden udenfor.
Beliggende i Årgab – tæt på havet
Tingodden 205 ligger kun 250 meter fra Vesterhavet, hvor I kan gå lange ture med hundene eller holde picnic i det bløde sand.
Udover at have Vesterhavet så tæt på, byder området også på meget mere. Mod nord i fiskerbyen Hvide Sande er der gode muligheder for indkøb, fiskeri, surfing og for at smage på havets specialiteter. Kører I derimod sydpå finder i 3 MTB-spor i Blåbjerg klitplantage eller 18-hullers Minigolf bane i Nymindegab.
Det siger vores gæster om sommerhuset E4124
Insgesamt ist es wirklich ein tolles Ferienhaus. Geschirr, Besteck und Küchenutensilien sind genügend vorhanden. Betten sind sehr bequem. Toll ist es auch das Plissees an den Fenstern vorhanden sind.
Ein gemütliches Ferienhaus das keine Wünsche offen lässt. Auf der geschlossenen Terrasse lässt es sich vor dem Kamin genauso gut entspannen wie im Wohnbereich. Kind und Hunde konnten im Garten toben und der Strand ist nach kurzem Fußmarsch erreicht.
Das Ferienhaus ist sehr gemütlich, lässt sich mit dem Holzofen sehr gut beheizen. Die geschlossene Terrasse ist sehr gut gelegen.
Køkken:
Køleskab, fryser (72 L), microbølgeovn, opvaskemaskine.
Stue:
Brændeovn, fladskærms-tv, tyske kanaler, radio m/cd-afspiller.
Bad:
1 badeværelse.
Sovepladser:
1 Dobbeltseng, 4 Enkeltsenge
Øvrige:
Fiberbredbånd, vaskemaskine, trælaminat i stue, trælaminat i soveværelse, varmepumpe, afskærmet terrasse, åben terrasse, havemøbler, liggestole, grill, gynge.
Henter data...
3.058
3.058
3.058