Book to uger i F-sæsonen og spar 25%.
På Lærkealle 7 er rammerne sat for en skøn ferie ved Vesterhavet med masser af mulighed for at nyde den vestjyske natur. Det renoverede (2020) sommerhus byder på en lys og hyggelig indretning, og fra første sal er der udgang til en altan med fantastisk udsigt til ferieområdet og klitterne. Både strand og indkøb ligger kun få minutters kørsel fra ferieadressen.
* Feriehuset er renoveret i 2024.
Hyggeligt, renoveret sommerhus til 6 personer med brændeovn
Det renoverede sommerhus på Lodbjerg Hede har på sine to etager og plads til 6 feriegæster. Her kan I holde en afslappende og enkel ferie i det vestjyske sammen med dem, I holder af.
I stueplan finder I husets hjerte i form af et smagfuldt indrettet opholdsrum, der forener stue, spiseafdeling og køkken i ét stort fællesrum. De blottede bjælker, den fint afstemte indretning og den klassiske brændeovn tilfører sommerhuset masser af charme.
Dertil kommer et badeværelse, et soveværelse og et praktisk bryggers med både vaskemaskine og tørretumbler.
Altan med smuk udsigt til Lodbjerg Hedes ferieområde og klitterne
På første sal ligger de to resterende dobbeltsoveværelser. Soveværelset mod vest gemmer på et ekstra feriehighlight; herfra er der udgang til en altan, hvorfra I har en fantastisk udsigt til Lodbjerg Hedes naturskønne ferieområde og hele vejen til klitterne, der gemmer det brusende Vesterhav på den anden side.
Alsidig terrasse, picnic-spot og kort vej til strand og indkøb
Rund om feriehuset er der næsten hele vejen anlagt terrasse og med både en afskærmet og overdækket del er det nemt at finde den perfekte plads. På den mere end 2.700 kvadratmeter store naturgrund gemmer sig desuden et hyggeligt picnic-spot med bænk og en sandkasse til de yngste feriegæster. Er I til ekstra komfort og afslapning, kan det helt sikkert anbefales at benytte jer af vildmarksbadet, som bidrager med en god og afslappende feriestemning.
Både den kilometerlange strand og den nærmeste indkøbsmulighed ligger kun fem minutters kørsel fra sommerhuset. Er I friske på shopping og aktiviteter, bør I bestemt besøge den populære ferieby Søndervig, som befinder sig et par kilometer fra jeres hjem for ferien.
Det siger vores gæster om sommerhuset K6916
Schönes, gemütliches Ferienhaus mit schönem Ambiente.
Das Ferienhaus hat eine gemütliche Atmosphäre, der Küchen und Wohnbereich ist groß und lichtdurchflutet , die Ausstattung der Küche perfekt , das Badezimmer ist klein , aber völlig ausreichend , das Schlafzimmer mit Balkon ist besonders groß und die Betten sind wunderbar , der Außenbereich bietet viele kuschelige , sonnige Plätze … ein Wohlfühlhaus !!
Et dejligt hus. Lækkert interiør. Rent. Dejlige terrasser. Super afslappende.
Køkken:
Køleskab, køleskab m. frostboks, microbølgeovn, opvaskemaskine.
Stue:
Brændeovn, fladskærms-tv, parabol (danske og tyske kanaler), dvd, radio m/cd-afspiller.
Bad:
1 badeværelse.
Sovepladser:
3 Dobbeltsenge
Øvrige:
Fiberbredbånd, vaskemaskine, tørretumbler, barneseng, barnestol, trælaminat i stue, trælaminat i soveværelse, varmepumpe, afskærmet terrasse, overdækket terrasse, åben terrasse, havemøbler, liggestole, grill, sandkasse, gynge, Ladestik til el-bil.
Henter data...
3.078
3.078
3.078