Moderne sommmerhus i Klegod til 12 personer med poolrum

4.5
icon
icon
icon
icon
icon

Fladsbjergvej 184, Klegod

- Sommerhusnr.: H5457
12 pers.
Antal personer
500 m.
Nærmeste strand
4200 m.
Nærmeste indkøb
Max 2
Husdyr tilladt
ca. 20
Swimmingpool
2 pers.
Tømmespa
Sauna
Opvaskemaskine
Vaskemaskine
Tørretumbler
Fibernet
Gratis 100/100 Mbit Fiber Internet
Ikke-ryger hus
Ladning
Opladning af elbil
Grøn strøm
Gæsterne siger: icon icon

På Fladsbjergvej 184 i Klegod ligger der et moderne og velindrettet sommerhus, som er perfekt til flere familier eller en stor vennegruppe. Sommerhuset blev renoveret i 2022, og her kan 12 personer holde en mindeværdig ferie sammen. Der er masser muligheder for underholdning og afslapning, her er der nemlig swimmingpool, spabad og sauna. 2 hunde er desuden velkommen på ferien. Og hvis I kører i el-bil, kan I oplade bilen ved sommerhuset.

Sjov for hele familie i poolrummet

I det lyse poolrum venter jer flere af sommerhusets højdepunkter. Her kommer I uden tvivl, til at tilbringe mange af jeres ferietimer. Med den 20 kvadratmeter store swimmingpool, er der masser plads til at alle vandhundene kan bade i flere timer.

For de feriegæster som nødvendigvis ikke er så meget til swimmingpool, er der stadig mulighed for at tilbringe tid i poolrummet. Her er der nemlig et spabad og en sauna, som inviterer til afslappende stunder. Her kan I komme helt ned i gear, samtidig med at I kan holde øje med børnene.

I 2023 er der desuden blevet installeret en energibesparende varmepumpe på poolen, som betyder yderligere besparelse på elforbruget.

Velindrettet sommerhus til 12 personer

På Fladsbjergvej 184 vil I blive mødt af en skøn indretning, hvor der er tænkt over hvilke faciliteter der er vigtige på en ferie. Køkkenalrummet vil naturligt blive midtpunktet i dette sommerhus, eftersom der er mulighed for at bruge massere tid sammen. Hvad end det er med madlavning, spille Playstation 5 eller se film med brændeovnens knitren i baggrunden.

Når I efterhånden ikke har mere energi tilbage, kan I søge mod sommerhusets soveværelser. I det 191 kvadratmeter store sommerhus er der 5 soveværelser, der i alt er indrettet med 4 dobbeltsenge og 2 enkeltsenge, hvor I kan få jeres skønhedssøvn. Med hele 2 badeværelser slipper I for at stå i kø, når I står op næste morgen.

Stor træterrasse på naturgrund i Klegod

Tilhørende sommerhuset er der en stor træterrasse, hvor I kan tilbringe feriens varme og solrige dage. Her kan I nyde udsigten til den omkringliggende og karakteristiske natur, hvor klitter og hedearealer er dominerende. I har både havemøbler, liggestole og gasgrill til rådighed.

Mens I slapper af og nyder ferien på terrassen, kan børnene lege i sandkassen på terrassen eller gynge i haven, hvor der står et gyngestativ klar til dem. På grunden mod øst er der desuden fodboldmål og mulighed for at nyde morgensolen.  

Blot 500 meter fra sommerhuset ligger Vesterhavets brusende bølger, med de brede og smukke sandstrande. I kan gå til stranden på kort tid, og her er der mulighed for at gå lange ture eller bade i havet. Desuden ligger byerne Hvide Sande og Søndervig tæt på sommerhuset, her er der både supermarkeder og specialbutikker hvor I kan handle ind til ferien.

 

Det siger vores gæster om sommerhuset H5457

DE
D.
sagde , Deutschland

Offen, hell, modern eingerichtet

DE
D.
sagde , Deutschland

Ein schönes sauber modernes Haus mit allem was man braucht

DK
D.
sagde , Danmark

Rummeligt, velindrettet og hyggeligt hus med stor pool. Savner bedre internetforbindelse


Esmark sagde
Vi er meget glade for at høre, at I havde en dejlig ferie i feriehuset. Skulle I en anden gang opleve problemer med eksempelvis internettet, så giv os endelig besked, og vi vil glædeligt hjælpe jer med det samme.
Se flere anmeldelser


Soverum:5
Bolig-/Grundareal:191 / 2.212
Renoveret / Byggeår:2023 / 1993

Køkken:

Køleskab, fryser (84 L), microbølgeovn, opvaskemaskine.

Stue:

Brændeovn, fladskærms-tv, parabol (danske og tyske kanaler).

Bad:

Tømmespa, 2 badeværelser (Gulvvarme).

Sovepladser:

4 Dobbeltsenge, 2 Enkeltsenge, Soveplads Hems

Øvrige:

Fiberbredbånd, sauna, vaskemaskine, tørretumbler, trælaminat i stue, trælaminat i soveværelse, varmepumpe, afskærmet terrasse, lukket terrasse, overdækket terrasse, åben terrasse, havemøbler, liggestole, Gasgrill, sandkasse, gynge, redskabsrum, Ladestik til el-bil, Chromecast.

Henter data...

Se priser
Persondata- og cookiepolitik
Søger...