Sommerhus med poolområde og vildmarksbad tæt på stranden

4
icon
icon
icon
icon

Tingodden 35, Årgab

- Sommerhusnr.: E4498
10 pers.
Antal personer
100 m.
Nærmeste strand
6000 m.
Nærmeste indkøb
Max 2
Husdyr tilladt
ca. 17
Swimmingpool
6 pers.
Standvandspa
6 pers.
Vildmarksbad
Sauna
Opvaskemaskine
Vaskemaskine
Tørretumbler
Fibernet
Gratis 100/100 Mbit Fiber Internet
Ikke-ryger hus
Ladning
Ingen opladning af elbil
Grøn strøm
Gæsterne siger: icon icon

Velkommen til dette velindrettede, moderne og skønne sommerhus på Tingodden 35, som ligger i 1. klitrække. Det smukke sommerhus er til jer, som ønsker en komplet ferie med både pool, wellnessområde, vildmarksbad og meget mere. Sommerhuset blev bygget i 1984, men er blevet gennemrenoveret i 2023, således huset nu fremstår lyst, moderne og gennemført. Her er der plads til i alt 10 personer, hvilket er perfekt til en stor familie eller til at tage afsted flere familier sammen.

Wellnessområde med swimmingpool, stort spabad og sauna

Træd ind i dette sommerhus’ omdrejningspunkt, et fantastisk poolområde. Her kan I få rigtig mange timer til at gå, og en pool er jo altid et hit blandt børnene. Mens børnene leger og får brugt en masse energi i poolen, kan I som forældre koble helt af. Sæt jer i den rummelige indendørsspa efterfulgt af en tur i saunaen, som har ruder til poolrummet.

Hvis du ikke er den største vandhund, er der også et sofaområde herinde, hvor du kan nyde en god bog eller en kop kaffe.

Skønt køkkenalrum og aktivitetsrum med bordtennis og billard

I sommerhusets centrum møder I det store og moderne køkkenalrum. Lav et skønt måltid i husets velfungerende og smukke køkken, som ovenikøbet har to ovne. Eller slap af i de komfortable stuemøbler foran husets fjernsyn. Her kan I streame jeres yndlings film og serie på chromecasten.

Smut et tur i aktivitetsrummet og spil noget bordtennis, eller hyg jer ved billardbordet, hvor I også finder husets anden brændeovn, som er en rigtig hyggelig opvarmningskilde på de køligere dage.

Sommerhuset har ikke mindre end 3 badeværelser, så I slipper for kø foran badeværelserne om morgenen. Det ene badeværelse finder man i poolrummet, så man ikke skal gennem hele huset med våde fødder og dryppende hår.

Lækkert udendørsareal med vildmarksbad og udebruser

Sommerhuset har en stor og afskærmet terrasse, som I vil kunne nyde i flere timer. I tilfælde af alle slags vejr, er der tænkt på en måde, hvor I stadig kan nyde den skønne vestjyske natur.

På de køligere dage er vildmarksbadet et oplagt valg. Smut udenfor og tænd op i vildmarksbadet, tag et glas vin eller en kop kaffe med og nyd det dejlige varme vand. På de varme danske sommerdage er husets havemøbler til rådighed. Start dagen med en kop kaffe i de første solstråler. Nyd dagen på en af solvognene og få lidt kulør på kroppen.

Når det bliver lidt for varmt, kan I fra april til november nyde et forfriskende køligt brusebad i sommerhusets udebruser. Til aften kan I lave et lækkert grillmåltid efterfulgt af et brætspil og hyggeligt samvær.

Årgab tæt på byen Hvide Sande og 100 meter til stranden

Sommerhuset ligger i første klitrække blot 100 meter fra den skønne strand ved Vesterhavet, hvor man altid kan få flere dage til at gå. Det er et skønt sted til en gåtur, men også til at bade i havet og bygge sandslotte. Det er en sand legeplads for børnene, som helt sikkert skal besøges.

Derudover ligger sommerhuset blot en gåtur eller en cykeltur fra den charmende havneby, Hvide Sande. Her kan I opleve alle de lækre restauranter og spændende butikker. Så hvis du nyder en dag i en by med lidt shopping eller en is til børnene, er dette det helt ideelle sted at besøge.

Det siger vores gæster om sommerhuset E4498

DE
D.
sagde , Deutschland

Toll Ausstattung, Küche mit Airfreyer, gute Raumaufteilung, toller Aktionsraum, Pool / Whirlpool alles gut. Viel Platz für 2 Familien.

DE
D.
sagde , Deutschland

Das Ferienhaus war ein wirklich sehr schön modern eingerichtet Ferienhaus, wo es an nichts fehlte. Hell und freundlich mit einer großzügigen Terrasse. Pool, Whirlpool und Sauna waren sauber.Betten waren nicht durchgelegen und auch sehr sauber. Würde ich genauso wieder buchen.

DE
D.
sagde , Deutschland

Schön großes Ferienhaus gut geeignet für zwei Familie oder eine größere Gruppe.
Aber teilweise Sanierungsmaßnahmen erforderlich .

Se flere anmeldelser


Soverum:5
Bolig-/Grundareal:240 / 19.000
Renoveret / Byggeår:2023 / 1984

Køkken:

Køleskab, fryser (80 L), microbølgeovn, opvaskemaskine.

Stue:

Brændeovn, fladskærms-tv, parabol (tyske kanaler).

Bad:

Standvandsspa, 3 badeværelser (Gulvvarme).

Sovepladser:

4 Dobbeltsenge, 1 Etageseng

Øvrige:

Fiberbredbånd, sauna, vaskemaskine, tørretumbler, barneseng, barnestol, Billard, Bordtennis, trælaminat i stue, trælaminat i soveværelse, varmepumpe, afskærmet terrasse, havemøbler, liggestole, Gasgrill, Chromecast, Vildmarksbad, Udebruser.

Henter data...

Se priser
Persondata- og cookiepolitik
Søger...