Hyggeligt feriehus med sauna og hund tilladt

3
icon
icon
icon

Bilbergsvej 49, Bjerregård

- Sommerhusnr.: B2586
6 pers.
Antal personer
800 m.
Nærmeste strand
1500 m.
Nærmeste indkøb
Max 1
Husdyr tilladt
Sauna
Opvaskemaskine
Vaskemaskine
Tørretumbler
Fibernet
Gratis 100/100 Mbit Fiber Internet
Ikke-ryger hus
Ladning
Ingen opladning af elbil
Grøn strøm
Gæsterne siger: icon icon

Dette hyggelige feriehus i træ indbyder til rigtig sommerhusferie med alt, hvad der hører til. Feriehuset ligger rigtig skønt i den nordlige del af Bjerregård, tæt på både stranden og den lille, lokale købmand. Som prikken over i’et råder sommerhuset over en sauna, og det er sågar tilladt at tage familiens hund med på ferien.

Strandnær beliggenhed og sauna

Feriehuset ligger ganske tæt på stranden, som I hurtigt kan nå til fods. Gå på opdagelse i ferielandskabet og følg de små, snørklede stier gennem klitlandskabet op til stranden, hvor I rigtig kan betragte den flotte natur og nyde solen og den friske havluft.

Efter en lang dag på stranden, kan I læne jer godt tilbage i saunaen og nyde varmen og freden, inden I smider jer på sofaen og nyder dagens sidste timer.

Nyd ferien og føl jer velkomne helt fra start

På Bilbergsvej 49 vil I føle jer hjemme, så snart I træder ind ad døren. Feriehuset, der råder over plads til op til 6 personer, er rigtig hyggeligt indrettet og mangler ikke noget.

Start morgenen ud med at hente nybagte rundstykker og lækkert morgenbrød fra den lille, lokale købmand. Efter en hyggelig snak over morgenbordet kan I flytte ud i liggestolene på den åbne terrasse og nyde solskinstimerne fuldt ud.

For at runde dagen godt af, kan I tænde op i den tilhørende grill og få de sidste solskinstimer med på terrassen, mens I spiser et lækkert måltid sammen og får snakket dagens nye indtryk og oplevelser godt igennem.

 

Det siger vores gæster om sommerhuset B2586

DE
D.
sagde , Deutschland

Ein kleines, hübsches Ferienhaus- mit allem ausgestattet, was man so braucht! Kuschelig warm durch den Kaminofen aber auch sehr gut funktionierende Wärmepumpe!
Einzäunung sorgt dafür, dass man auch mit dem Haustier entspannt draußen verweilen kann

DE
D.
sagde , Deutschland

Alles vorhanden,nur zum Bodenwischen gab es kein Mittel.

DE
D.
sagde , Deutschland

Schönes Ferienhaus, zentral gelegen. Großes Badezimmer mit Waschmaschine und Trockner.

Se flere anmeldelser


Soverum:3
Bolig-/Grundareal:78 / 2.005
Renoveret / Byggeår:2016 / 1988

Køkken:

Køleskab m. frostboks, microbølgeovn, opvaskemaskine.

Stue:

Brændeovn, fladskærms-tv, parabol (tyske kanaler), radio.

Bad:

1 badeværelse (Gulvvarme).

Sovepladser:

1 Dobbeltseng, 4 Enkeltsenge

Øvrige:

Fiberbredbånd, sauna, vaskemaskine, tørretumbler, trælaminat i stue, tæppe i soveværelse, varmepumpe, afskærmet terrasse, lukket terrasse, overdækket terrasse, åben terrasse, havemøbler, liggestole, grill, redskabsrum.

Henter data...

Se priser
Persondata- og cookiepolitik
Søger...