6 pers.
Antal personer
200 m.
Nærmeste strand
2000 m.
Nærmeste indkøb
Max 2
Husdyr tilladt
2 pers.
Tømmespa
Sauna
Opvaskemaskine
Vaskemaskine
Fibernet
Gratis 100/100 Mbit Fiber Internet
Ikke-ryger hus
Rabat i F-sæson
Book to uger i F-sæsonen og spar 25%.
Ladning
Ingen opladning af elbil
Grøn strøm
Gæsterne siger: icon icon

På Nygårdsvej 37 ligger dette 2-stjernede stråtækte sommerhus med fin beliggenhed på en stor naturgrund lige ved foden af klitterne. Sommerhuset har et spabad og en sauna, hvor I kan få varmen efter en lang tur på stranden. Desuden har sommerhuset 2 terrasser med kig mod klitterne, hvor I kan nyde solens stråler og den friske havluft. Har I hunde, er de selvfølgelig også hjerteligt velkomne i sommerhuset.

6-personers stenhus med stråtag

Sommerhusets stue og køkken er i et åbent plan, så hele familien kan være samlet, selvom I laver noget forskelligt. Den rustikke brændeovn bidrager til feriestemningen.

Sommerhuset er indrettet til 6 personer, som har dobbeltværelser til rådighed. Spabadet og saunaen på badeværelset giver mulighed for afslapning efter en lang gåtur ved Vesterhavet. Som et ekstra plus har sommerhuset et gæstetoilet, så der ikke opstår kø. Der er gulvvarme på både badeværelse og gæstetoilet, så I ikke fryser fødderne. En energibesparende varmepumpe hjælper til med opvarmning af sommerhuset.

Fin beliggenhed på Nygårdsvej 37 ved klitterne

Terrasserne rundt om sommerhuset giver mulighed for at nyde solen, naturen og den friske rene havluft, mens I kan lytte til havets brusen bag klitterne.

Sommerhuset ligger kun få meter fra foden af klitten og har kun ca. 200 meter til de fine sandstrande i Bjerregaard på Holmsland Klit. Her kan I gå lange ture langs vandet, nyde en smuk solnedgang, samle muslingeskaller eller flyve med drage – mulighederne er mange.

Holmsland Klit er en naturskøn landtange mellem Ringkøbing Fjord og Vesterhavet. Midt på landtangen finder i Hvide Sande, som ligger 15 minutters kørsel herfra. Havnebyen byder på et bredt udvalg af aktiviteter for hele familien, og dagen kan afsluttes med et lækkert måltid på en af de hyggelige caféer eller resaturanter efterfulgt af en lækker softice fra et af Hvide Sandes ishuse.

 

Det siger vores gæster om sommerhuset B2409

DE
D.
sagde , Deutschland

Das Haus hat merklich einige Jahre auf dem Buckel. Ich war schon dort zu Besuch kurz nachdem es gebaut wurde. Seid Esmark die Verwaltung übernommen hat, sind nach und nach einige Modernisierungen eingebaut worden. Ich möchte hiermit noch einmal auf das Thermostat der Fußbodenheizung im Bad aufmerksam machen. Der Fußboden war ein Tag zu heiß. Man hat sich bei einer die Füße verbrannt. Gut finde ich auch den Einbau der Wärmepumpe.

DE
D.
sagde , Deutschland

Schönes, idyllisches, gemütliches reetgedecktes, sympathisches Haus, Zimmeraufteilung und Ausstattung optimal, TV Ausstattung mit deutschen Sendern vorhanden, Whirlpool und Sauna.

DE
D.
sagde , Deutschland

Traumhafte Lage und Aussicht. Gemütliche Betten.

Se flere anmeldelser


Soverum:3
Bolig-/Grundareal:117 / 2.400
Renoveret / Byggeår:2023 / 1994

Køkken:

Køleskab m. frostboks, opvaskemaskine.

Stue:

Brændeovn, fladskærms-tv, parabol (tyske kanaler), radio m/cd-afspiller.

Bad:

Tømmespa, 1 badeværelse (Gulvvarme), 1 gæstetoilet (Gulvvarme).

Sovepladser:

3 Dobbeltsenge

Øvrige:

Fiberbredbånd, sauna, vaskemaskine, trægulv i stue, trægulv i soveværelse, varmepumpe, åben terrasse, havemøbler, liggestole, grill.

Henter data...

Se priser
Persondata- og cookiepolitik
Søger...