Sommerhus med lukket terrasse ideelt til ferie med hund

3
icon
icon
icon

Dortheasvej 3, Bjerregård

- Sommerhusnr.: B2357
7 pers.
Antal personer
750 m.
Nærmeste strand
500 m.
Nærmeste indkøb
Max 2
Husdyr tilladt
2 pers.
Tømmespa
Sauna
Opvaskemaskine
Vaskemaskine
Tørretumbler
Fibernet
Gratis 100/100 Mbit Fiber Internet
Ikke-ryger hus
Rabat i F-sæson
Book to uger i F-sæsonen og spar 25%.
Ladning
Ingen opladning af elbil
Grøn strøm
Gæsterne siger: icon icon

Et dejligt sommerhus med en skøn lukket terrasse, som er delvist overdækket finder I her på Dortheasvej i Bjerregård. Den lukkede terrasse er meget velegnet, hvis I har hund/e med eller mindre børn med på ferie. Her får I et godt og fint indrettet sommerhus til 7 personer.

Central beliggenhed i Bjerregård

Sommerhuset ligger i Bjerregård, et dejligt område på den sydligste del af landtangen, Holmsland Klit. Her bor I midt i den skønne natur, hvor I har mulighed for at gå lange ture med jeres hunde.

Feriehuset ligger centralt og i gåafstand fra den lokale købmand, som har åben hele året rundt. Her kan I ud over at foretage de daglige indkøb også leje cykler, købe brænde eller frisk fisk.

Lyst og dejligt indrettet

Det dejlige sommerhus har en god og hyggelig indretning. Feriehuset har 4 værelser, hvoraf de 3 af værelserne er med dobbeltsenge og det sidste med 1 køjeseng. Sommerhuset har desuden 2 gode badeværelser med gulvvarme, bruseniche og toilet. Det store badeværelse har endvidere spa og sauna.

Stue, spisestue og køkken er i forbindelse med hinanden, hvilket giver en god og hyggelig stemning i sommerhuset. Fra køkkenet og stuen er der udgang til den dejlige lukkede terrasse, hvor børn og hunde kan færdes frit.

På de lidt køligere aftener giver sommerhusets brændeovn en dejlig varme og hyggelig atmosfære. Luft til vandvarmepumpen sørger desuden for en behagelig og energibesparende temperatur i feriehuset.

I dette sommerhus er der desuden rig mulighed for at slappe af og se film og tv på et stort fladskærm eller benytte det gratis, trådløse internet. Et rigtig godt valgt til en familie med børn og hund/e.

Det siger vores gæster om sommerhuset B2357

DE
D.
sagde , Deutschland

Ein etwas in die Jahre gekommenes Haus. Es fehlte aber trotzdem an nichts. Genügend Platz für Familien mit Hunden. Man kann je nach Wetter rund um das Haus gut in der Sonne sitzen. Liegen und ein gut funktionierender Grill sind vorhanden. Heizung falls nötig und ein Kaminofen sorgen für gute Wärme.

DE
D.
sagde , Deutschland

Wir waren mit 5 Personen und Hund in diesem Haus. Platz usw waren genug vorhanden. Auf der Terasse hatten überall schönen Sonnenschein.

DE
D.
sagde , Deutschland

Das Ferienhaus ist sehr schön.Mann fühlt sich sehr wohl dort.Die Küche ist mit allem ausgestattet was man braucht. Das zweite kleine Bad ist nicht so schön.Die Nähe zum Strand und zum Einkaufen ist ein Plus.

Se flere anmeldelser


Soverum:4
Bolig-/Grundareal:112 / 1.368
Byggeår:1996

Køkken:

Køleskab, fryser (75 L), microbølgeovn, opvaskemaskine.

Stue:

Brændeovn, fladskærms-tv, parabol (tyske kanaler), dvd, radio m/cd-afspiller.

Bad:

Tømmespa, 2 badeværelser (Gulvvarme).

Sovepladser:

3 Dobbeltsenge, 1 Etageseng

Øvrige:

Fiberbredbånd, sauna, vaskemaskine, tørretumbler, barneseng, barnestol, trælaminat i stue, trælaminat i soveværelse, varmepumpe, lukket terrasse, overdækket terrasse, åben terrasse, havemøbler, liggestole, grill, sandkasse, gynge, redskabsrum.

Henter data...

Se priser
Persondata- og cookiepolitik
Søger...