På Arvidvej 222 finder I dette skønne sommerhus, der indbyder til en god ferieoplevelse. Sommerhuset ligger på en smuk naturgrund midt i det vestjyske klitlandskab. Herfra har I kun en kort gåtur til det brusende Vesterhav, der er et besøg værd året rundt.
Lys og venlig indretning med sauna på Arvidvej 222
Med Arvidvej 222 som hjem for ferien, får I et skønt sommerhus med en fin indretning, der er både lys og venlig samt byder jer godt velkommen ved feriens start. Her er der plads til 5 feriegæster, og også hunden er velkommen.
Sommerhusets hjerte er det åbne køkken- og spisestueområde, som automatisk bliver mødestedet i løbet af ferien. Her vil der helt sikkert blive tilbragt mange skønne feriestunder med fælles madlavning, filmhygge og sene aftener på sofaen. Alt i mens kan I nyde varmen og ildens dansen i brændeovnen. Sommerhuset har desuden en energibesparende varmepumpe, som I med fordel kan benytte jer af til at holde en behagelig temperatur.
På sommerhusets badeværelse er der gulvvarme og sauna. Saunaen vil helt sikkert også blive et hit, og efter en lang gåtur på stranden i den friske havluft findes der intet bedre end at komme hjem i varmen og lade sig fylde med ny energi, mens I nyder feriefreden.
Til natten kan I fordele jer på sommerhusets 3 fine soveværelser. De 2 af soveværelserne er indrettet med dobbeltseng på hhv. 180 cm og 160 cm, mens det sidste værelse er indrettet med en enkeltseng med en køje henover – perfekt til børnene.
Afslapning på den lukkede terrasse og stranden inden for rækkevidde
Gennem stuen når I den dejlige terrasse, hvor liggestolene står klar til at sørge for dagens afslapningssession. På den lukkede terrasse kan I også roligt lade børnene og hunden få fri leg uden at skulle holde dem under opsyn.
Med en skøn beliggenhed kun 500 meter fra Vesterhavet, er et strandbesøg helt oplagt. Den smukke sandstrand er en oplevelse i al slags vejr, og når det ikke er vejr til at dyppe fødderne i vandkanten, er de mægtige bølger, der leger i stormen, et fantastisk syn.
Rund aftenen af med en gåtur gennem landskabet med dem, I holder af, mens solen langsomt går ned i horisonten. Meget bedre bliver det ikke.
Det siger vores gæster om sommerhuset A1596
Sehr gemütliches Ferienhaus mit perfekter Größe für 2 Erwachsene und bis zu 2 Kinder in sehr schöner Umgebung. Das Haus ist vom Grundriss her toll aufgeteilt und die umlaufende Veranda bietet bei jedem Sonnenstand die Möglichkeit in der Sonne zu verweilen. Dass die Veranda eingezäunt ist, ist für Hunde und kleine Kinder optimal.
Die Heide und der Strand laden zu tollen Spaziergängen ein.
Das Haus hat alles was man braucht. Es ist gut ausgestattet und alles funktionierte. Die Lage war für uns optimal. Man ist schnell am Strand und da es in der Sackkasse liegt hat man auch kaum Verkehr. Auch zu erwähnen ist der komplett eingeschlossene Aussenbereich. Für uns als Hundebesitzer optimal.
Das Ferienhaus ist sehr hell und freundlich, super gut ausgestattet und liegt perfekt. Alles sehr ruhig und gemütlich!
Køkken:
Køleskab m. frostboks, microbølgeovn, opvaskemaskine.
Stue:
Brændeovn, fladskærms-tv, parabol (tyske kanaler), dvd, radio m/cd-afspiller.
Bad:
1 badeværelse (Gulvvarme).
Sovepladser:
2 Dobbeltsenge, 1 Enkeltseng
Øvrige:
Gratis trådløs internet, sauna, trægulv i stue, trægulv i soveværelse, varmepumpe, afskærmet terrasse, lukket terrasse, åben terrasse, havemøbler, liggestole, grill, Chromecast.
Henter data...
3.248
3.248
3.898