Book to uger i F-sæsonen og spar 25%.
Swimmingpool, spa og brændeovn er nogle af faciliteterne i dette feriehus på 175 m2. Her er plads til 8 personer, ideelt til den større familie eller venner, og der er masser af muligheder, børnene kan udforske. Hunden er også velkommen, og el-bilen kan oplades direkte i indkørslen. (medbring eget type 2 kabel)
Hyggelig opholdsstue med brændeovn og tilstødende poolområde
På Søren Lassens Vænge 19 kan I alle tilbringe mange glade ferietimer sammen i den store stue. Det åbne køkkenområde ligger lige ved siden af spisepladsen, så I kan lave mad sammen, mens børnene leger på hemsen. Brændeovnen er centralt placeret i stuen, giver den perfekte feriestemning med den knitrende ild i brændeknuderne. Endvidere er der en energibesparende varmepumpe til opvarmning. Fra stuen er der direkte adgang til poolområdet, og mens børnene plasker rundt i swimmingpoolen, kan de voksne slappe af i spaens bobler – eller omvendt.
De 8 sovepladser er fordelt på 4 værelser med komfortable dobbeltsenge og 1 værelse med 2 enkeltsenge, hvor man kan sove godt ud om natten. De to badeværelser med gulvvarme gør, at I ikke behøver at stå i kø til morgenbadet. Vaskemaskine og tørretumbler sørger for de friske håndklæder, og I kan også have rent tøj med hjem fra ferien.
Fantastisk terrasse og læ i haven
Den store træterrasse strækker sig over næsten hele feriehusets sydside. Der er flere sæt komfortable havemøbler til rådighed, så alle kan gøre sig det behageligt og slappe af med en god bog. Der er også tænkt på de yngre gæster – både et bænkesæt, sandkasse, klatrestativ med rutsjebane og trampolin er klar til børnene. På græsplæne er der også plads til leg, tummel og boldspil. Tænd op i grillen, og slut dagen af med et lækkert grillmåltid sammen. Og hvis I vil prøve noget nyt natten over, så sov en nat i shelter, dette vil børnene huske i langt ud i fremtiden.
Blåvand – lang, fin sandstrand og skøn natur
Gå en tur med hunden om morgenen og hent friske rundstykker hos bageren eller ved købmanden som ligger under 1 km fra jeres feriehus. Også kun godt 1 km adskiller jer fra den kilometerlange, fine sandstrand ved Vesterhavet. Svømning, vandsport, at bygge sandslotte, at samle skaller – naturen og omgivelserne byder på en lang række ferieoplevelser.
I Blåvand er der mange små og større butikker, hvor I kan shoppe, nyde en sodavand eller kombinere aftensmaden med et restaurantbesøg.
Det siger vores gæster om sommerhuset 60488
Rigtig hyggeligt hus. Har alt man skal bruge, og så er det smagfuldt indrettet. Dejligt lysindfald fra vinduespartierne i stue/køkken alrum.
Gode senge og dyner!
Dejligt poolrum som hele familien nød godt af.
Større spejl til hel-krop (ønske fra teenagere :-))
Lav evt. leje af huset inklusiv forbrug af brænde til brændeovn (vi medbragte selv – kunne have været dejligt at slippe for. Vi betalte gerne ekstra leje, hvis det var med)
Das Ferienhaus hatte alles was das Herz begehrt
Die Messer könnten schärfer sein.
Wir hatten eine super tolle Woche, in dem so sauber, gepflegtem und gemütlichem Ferienhaus. Der Pool war wunderbar, wir haben ihn in vollen Zügen genossen.
Würden das Haus jederzeit wieder buchen.
Neu schöne Vorhänge im Wohnbereich wären super. Ich bin Raumausstattermeisterin und fand sie nicht so toll.
Køkken:
Køleskab, fryser (80 L), microbølgeovn, opvaskemaskine.
Stue:
Brændeovn, fladskærms-tv, danske og tyske kanaler.
Bad:
Standvandsspa, 2 badeværelser (Gulvvarme).
Sovepladser:
3 Dobbeltsenge, 2 Enkeltsenge, Soveplads Hems
Øvrige:
Fiberbredbånd, sauna, vaskemaskine, tørretumbler, barneseng, barnestol, klinker i stue, trælaminat i soveværelse, varmepumpe, varmepumpe, åben terrasse, havemøbler, liggestole, grill, sandkasse, gynge, Ladestik til el-bil.
Henter data...