Skønt strandnært feriehus med lynhurtigt internet og plads til hundene

3
icon
icon
icon

Kirstinevej 82, Bjerregård

- Sommerhusnr.: B2635
5 pers.
Antal personer
300 m.
Nærmeste strand
1000 m.
Nærmeste indkøb
Max 2
Husdyr tilladt
Opvaskemaskine
Vaskemaskine
Fibernet
Gratis 100/100 Mbit Fiber Internet
Ikke-ryger hus
Ladning
Ingen opladning af elbil
Grøn strøm
Gæsterne siger: icon icon

I udkanten af sommerhusland i Bjerregård ligger dette flotte træsommerhus og venter på jer. Med en herlig beliggenhed kun 300 m fra stranden, tæt på den lokale købmand og med en hurtig og stabil internetforbindelse er I garanteret en fantastisk ferie her.

Varm jer ved brændeovnen og del ferieminder med det lynhurtige internet

Det flotte sommerhus rummer plads til 5 personer og har tilmed også plads til hundene, så ingen familiemedlemmer behøver at blive hjemme.

Feriehuset er rigtig veludstyret med både opvaskemaskine og vaskemaskine, som kan tage arbejdet fra jeres hænder og give jer masser af tid til afslapning og ferie, og brændeovnen i stuen vil sørge for masser af feriestemning og hygge på de sene aftener og i de kolde årstider.

Som en ekstra bonus får I en lynhurtig og stabil internetforbindelse, så I kan tage alle jeres iPad’s, computere og andet med hjemmefra og dele så mange ferieminder som muligt med dem derhjemme.

Nyd solskinsdagene på terrassen tæt på strandopgangen

På de dejlige åbne terrasser står havemøblerne klar, så de herlige solskinsdage kan nydes i fulde drag. Mens I læser en god bog i liggestolene, kan de mindste feriegæster få masser af tid til at gå i sandkassen eller på gyngestativet.

Det brusende Vesterhav kalder næsten fra terrassen, og der er ikke langt til nærmeste strandopgang. Både børnene og hundene vil helt sikkert glæde sig over en strandudflugt med fri leg i sandet, og imens kan I rigtig få tid til at nyde tiden væk fra hverdagen i de smukke og fredelige omgivelser og bølgebrus i baggrunden.

Rund dagen af med en gåtur rundt på de små snoede stier gennem ferielandskabet i aftenhimmelens skær, mens solen stille sænker sig ned i horisonten.

Det siger vores gæster om sommerhuset B2635

DE
D.
sagde , Deutschland

Ein kleines, geschmackvoll eingerichtetes Ferienhaus, eingebettet in Wildrosen und Dünenlandschaft. Zauberschön!

DE
D.
sagde , Deutschland

Alles in allem ist es ein nettes, kleines Ferienhaus. Nah zum Strand, schöne Umgebung und mit einer guten Ausstattung.
Insgesamt ist es ein bisschen in die Jahre gekommen und generell wirkt alles ein wenig abgenutzt.
Auch draußen wächst zum Beispiel das Gras zwischen den Dielen in der Terasse
Grundsätzlich ein kleines und feines Häuschen, super ausgestattet, aber vielleicht hier und da ein bisschen renovierungsbedürftig:)

DE
D.
sagde , Deutschland

Das Ferienhaus war ruhig gelegen. Wir haben uns sehr wohlgefühlt (4 Personen) + Hund. Die Lage zum Strand und zum Naturschutzgebiet/Wald/Wiesen war perfekt.
Von der Größe war es genau richtig für uns. Für mehr Personen würden wir es nicht empfehlen.
Wir würden es wieder buchen.

Se flere anmeldelser


Soverum:3
Bolig-/Grundareal:67 / 1.207
Renoveret / Byggeår:2006 / 1973

Køkken:

Køleskab, fryser (40 L), microbølgeovn, opvaskemaskine.

Stue:

Brændeovn, fladskærms-tv, parabol (danske og tyske kanaler), dvd, radio.

Bad:

1 badeværelse (Gulvvarme).

Sovepladser:

2 Dobbeltsenge, 1 Enkeltseng

Øvrige:

Fiberbredbånd, vaskemaskine, klinker i stue, trælaminat i soveværelse, varmepumpe, åben terrasse, havemøbler, liggestole, grill, sandkasse, gynge.

Henter data...

Se priser
Persondata- og cookiepolitik
Søger...