Esmark Feriehusudlejning
+45 69 15 96 11
[email protected]
esmark.dk
esmark.de

Hus E4579, Strandkrogvejen 32, Årgab

Drømmer I om et sommerhus med stråtækt og brændeovn – tæt på havet? Så er Strandkrogvejen 32 en oplagt mulighed for jer. Her finder I et hyggeligt sommerhus, hvor der er plads til afslapning i den dejlige sofa, imens I kan nyde varmen fra brændeovnen. Når I trænger til frisk luft, kan I gå en tur ned til Vesterhavet, som kun ligger 250 meter fra sommerhuset. Når I kommer hjem fra havet, kan I skylle sandet af fødderne under den dejlige udebruser.

Hyggeligt køkken/alrum med brændeovn

Når I træder ind i dette hyggelige sommerhus, bliver I med det samme mødt af en dejlig atmosfære. De flotte hvide træbjælker er i sammenspil med træloftet med til at skabe en dejlig atmosfære i sommerhuset. Den dejlige atmosfære lægger op til afslapning i sofaen foran brændeovnen. Brændeovnen sørger for, at I har en dejlig temperatur i sommerhuset. Der er også en varmepumpe I sommerhuset, som I kan bruge til at holde den dejlige temperatur.  

I køkkenet/alrummet er der plads til mange hyggelige stunder. I kan sidde og spille spil eller se en god film sammen, imens der bliver lavet dejligt mad i køkkenet. De praktiske gøremål skal I ikke bruge lang tid på, da der i sommerhuset er opvaskemaskine, vaskemaskine og tørretumbler.

Når kroppen bliver træt, kan I finde jer til rette i en af sommerhuset 3 soverum, hvor I i alle tre rum finder en dobbeltseng 2*80*200. Udover 3 soverum finder I også 2 badeværelser, som begge har gulvvarme.

Åben terrasse med udebruser

Når vejret byder op til det, kan I sætte jer ud på den skønne terrasse og nyde den skønne udsigt ud over klitterne. Terrassen byder også på en grill, så I har mulighed for at lave aftensmaden udenfor.

På terrassen finder I også en udebruser, så fra april til november er der mulighed for at tage et bad under den blå himmel, imens I kan mærke den skønne vesterhavsluft.

Årgab – mellem fjord og hav

Dette hyggelige sommerhus er beliggende i Årgab, som er et sommerhusområde mellem Vesterhavet og Ringkøbing Fjord. Kun 250 meter fra sommerhuset ligger Vesterhavet, hvor I har mulighed for at gå lange ture langs vandet eller holde en hyggelig picnic i sandet. På den anden side af sommerhuset ligger Ringkøbing Fjord, hvor I blandt andet kan prøve kræfter med windsurfing.

Der er også mulighed for at tage ind til Hvide Sande, som er en hyggelig fiskerby. Her kan I blandt andet besøge havnen, hvor alle fiskerbådene kommer ind. Der er også mulighed for at kigge i byens butikker eller nyde en lækker middag på en af byens restauranter.

Hus info 2026

Soverum:   
Grundareal: 0 m²  
Sovepladser:   
Indkøb: m  
Boligareal:
Byggeår:
Strand: m
Husdyr: Ja, max



Bestil huset nu på www.esmark.dk. Indtast husnummer E4579 i kvik søg boksen på forsiden.
 

Bestil huset nu på www.esmark.dk. Indtast husnummer E4579 i kvik søg boksen på forsiden.

12. 03. 2026