Esmark Feriehusudlejning
+45 69 15 96 11
[email protected]
esmark.dk
esmark.de

Hus 60429, Ved Heksebjerg 8, Blåvand

Vil du og din familie gerne holde jeres næste ferie i Blåvand? Så bør I tage et kig på dette dejlige sommerhus, der er beliggende på Ved Heksebjerg 8. Sommerhuset rummer en hyggelig indretning med plads til op til 5 personer, og her kan I altså holde en skøn ferie med familien.

Hyggelig indretning

I det 75 kvadratmeter store sommerhus på Ved Heksebjerg 8 i Blåvand bliver I budt inden for af den hyggelige indretning, der er med til at skabe den helt rette ferieatmosfære.

Sommerhusets alrum udgør jeres store samlingspunkt på ferien, hvor I kan samle familien til mange hyggelige feriestunder. Her kan I være sammen om at lave mad i køkkenet, spille spil omkring bordet eller se film i tv’et. Alt imens fuldender brændeovnen feriestemningen med sin knitren i baggrunden.

I feriehuset venter jer 3 gode soveværelser, som I kan få jeres skønhedssøvn i. På 2 af soveværelserne er der dobbeltseng, mens der på det tredje soveværelse er 1 enkeltseng. Når I står op næste morgen, slipper I for at fryse jeres tæer takket være gulvvarmen på badeværelset.

Skøn naturgrund – terrasse, sandkasse og gynge

Feriehuset er beliggende på en skøn naturgrund, der er mere end 2.500 kvadartmeter stor, så her har I altså masser af plads, I kan boltre jer på i løbet af ferien. Dét vil børnene helt sikkert være vilde med. Til børnene er der desuden sandkasse og gyngestativ i haven.

Mens der er sjov og leg på programmet i havet, kan I andre læne jer tilbage i havemøblerne og liggestolene på terrassen. Efterhånden som timerne går, kan I gøre klar til aftenens middag, som I kan tilberede på sommerhusets grill og nyde på terrassen.

Ferieoplevelser inden for kort rækkevidde

Fra ferieadressen på Ved Heksebjerg 8 i Blåvand har I ikke langt til en række forskellige oplevelser i området. 2,2 kilometer fra sommerhuset ligger det skønne Vesterhav, som er værd at besøge på alle tider af året.

I Blåvand kan I også opleve det vestligste punkt i Danmark, som er Blåvandshuk Fyr. Her kan I gå op ad fyrets 170 trappetrin og nå toppen, der byder på en fantastisk udsigt. Ellers er der også udflugtspunkter såsom Blåvand Zoo og Tirpitz-museet, I kan besøge i løbet af ferien.

Blåvand byder desuden på flere gode indkøbsmuligheder i byens supermarkeder og specialbutikker – den nærmeste indkøbsmulighed ligger 1,8 kilometer fra feriehuset. I kan også slippe for selv at lave mad og i stedet besøge nogle af byens hyggelige spisesteder.

Lademuligheden for el bilen er en ladestander med type 2 stik.

Hus info 2025

Soverum:   
Grundareal: 0 m²  
Sovepladser:   
Indkøb: m  
Boligareal:
Byggeår:
Strand: m
Husdyr: Ja, max



Bestil huset nu på www.esmark.dk. Indtast husnummer 60429 i kvik søg boksen på forsiden.
 

Bestil huset nu på www.esmark.dk. Indtast husnummer 60429 i kvik søg boksen på forsiden.

1. 12. 2025