Esmark Feriehusudlejning
+45 69 15 96 11
[email protected]
esmark.dk
esmark.de

Hus J6320, Sneppedalen 40, Houvig

Se lige dette femstjernede sommerhus, som er helt perfekt til jeres familieferie i Houvig. Sommerhuset har adressen Sneppedalen 40 og har plads til 8 personer, hvor også familiens hund er mere end velkommen. Derudover indbyder sommerhuset til afslapning i spa og sauna, hvor I virkelig kan mærke følelsen af ferie. Desuden har I kun 450 meter til stranden og de blå bølger, og hvis I kører el-bil, så har sommerhuset sin egen lademulighed.

Lyse omgivelser og styr på detaljerne på Sneppedalen 40

Sommerhuset blev bygget i 2022, og I kan derfor være sikre på, at der er styr på alle detaljerne. Her er det højt til loftet med loft-til-kip, og sammen med det flotte lysindfald skabes der rummelighed og plads til alle 8 familiemedlemmer. Ydermere giver de hvide lofter og vægge, og ikke mindst det store vinduesparti forenden af stuen, lyse omgivelser, hvor I straks vil føle jer hjemme.

Familiehygge foran brændeovnen

Køkken, stue og spisestue er i åben forlængelse og udgør på den måde ét stort rum, hvor hele familien kan samles. I køkkenet er der tænkt på alle nødvendige detaljer, så I kan bruge mindre tid til praktiske gøremål og mere tid med familien. I stuen kan I slænge jer i den bløde sofa efter en lang dag ved stranden og se jeres yndlingsfilm på fladskærms-tv’et, imens I får varmen fra den knitrende brændeovn.

Sommerhus med spa og sauna

Sommerhuset har desuden hele 2 badeværelser, så hver familie kan have sit eget, hvis I er to familier, som holder ferie sammen. Begge badeværelser er selvfølgelig med gulvvarme. Desuden indbyder sommerhuset til lidt ekstra  i form af en spa og sauna, hvor I virkelig kan slappe af og få jeres batterier genopladt. Med andre ord er der virkelig kræset for jer som feriegæster.

450 meter fra stranden, udespa, udebruser og el-stik

Rundt om sommerhuset finder I et skønt terrasseområde, hvor I nemt kan hive gasgrillen frem og varme nogle lækre bøffer til aftensmaden. Terrassen byder også på en lækker udespa, hvor der er god mulighed for masser af afslapning. På terrassen finder I desuden en udebruser, så I kan skylle resten af sandet af fra et dyp i havet. I kan benytte udebruseren fra april til november. 

Vandet befinder sig blot 450 meter væk, så der er ingen undskyldninger for ikke at hoppe I vandet og få en dukkert. Ydermere kan de voksne læne sig tilbage i diverse liggestole, mens I kigger på børnene, som leger på gyngestativet.
 
Som en bonus har sommerhuset en lademulighed (elstik), hvor jeres el-bil kan blive opladet. Som en ekstra bonus har sommerhuset også et udekøkken, hvor I kan tilberede lækre retter under den smukke himmel. Alt i alt et sommerhus, hvor der er rig mulighed for at skabe gode og uforglemmelige oplevelser med familien.

Hus info 2025

Soverum:   
Grundareal: 0 m²  
Sovepladser:   
Indkøb: m  
Boligareal:
Byggeår:
Strand: m
Husdyr: Ja, max



Bestil huset nu på www.esmark.dk. Indtast husnummer J6320 i kvik søg boksen på forsiden.
 

Bestil huset nu på www.esmark.dk. Indtast husnummer J6320 i kvik søg boksen på forsiden.

1. 12. 2025