Esmark Feriehusudlejning
+45 69 15 96 11
post@schultzferiehuse.dk
esmark.dk
esmark.de

Skiftedag: LørdagHus D3930, Vesterledvej 56, Haurvig

Det hyggelige sommerhus på Vesterledvej 56 ligger på en skøn naturgrund i Haurvig. I feriehuset vil I hurtigt føle jer velkomne i den kærlige og detaljerede indretning, som har en gennemgående stil i alle rum. Sommerhuset byder plads til 6 personer samt en hund, som kan nyde en afslappende ferie med gåture og hyggelige aftener foran brændeovnen.

Skøn indretning med brændeovn

Sommerhusets hjerterum er opholdsstuen, som ligger i åben forbindelse med køkken og spiseplads. I det praktisk udstyrede køkken kan I lave en lækker morgenmad, mens opvaskemaskinen klarer opvasken, hvilket giver mere tid til udflugter og familiehygge.

Efter en frisk gåtur i det naturskønne område kan I varme jer foran brændeovnen, som både spreder varme og en ekstra hyggelig feriestemning. I kan med fordel også benytte jer af varmepumpen i sommerhuset.

Sommerhusets 6 sovepladser er fordelt på 3 gode soveværelser, hvoraf de 2 er indrettet med dobbeltsenge på 180×200 og soveværelse nummer 3 med en doppeltseng på 140 x 200.

Dejlig træterrasse i smukt klitlandskab

Udendørsområdet ved sommerhuset indbyder til mange hyggelige stunder og grillaftener med familien. På den lukkede terrasse kan I endda lade hunden gå frit uden at skulle bekymre jer om, at den løber væk. I mellemtiden kan I nyde en friskbrygget kop kaffe, mens familiens kok forbereder aftenens grillmåltid.

Sommerhuset er udstyret med komfortable havemøbler og en gasgrill, så intet står i vejen for et lækkert grillmåltid på en lun sommeraften. I det delvist overdækkede område er I desuden beskyttet mod en lille regnbyge.

Som et ekstra plus er der e lademulighed til el-biler ved sommerhuset. Lademuligheden for el bilen er en ladestander med type 2 stik.

Udflugter i naturen på Holmsland Klit

Sommerhuset har en ideel beliggenhed for udflugter i det omkringliggende område. Ikke langt fra feriehuset finder I ro og idyl ved Ringkøbing Fjord. I modsætning hertil ligger Vesterhavet 600 meter fra sommerhuset, som er et besøg værd uanset årstid.

Er I til shopping og restaurantbesøg kan det anbefales at besøge Hvide Sande, Søndervig og Ringkøbing. Her venter jer et bredt udvalg af små butikker og isboder – måske det kunne friste med en lækker softice?

Hus info 2025

Soverum: 3  
Grundareal: 1,250 m²  
Sovepladser: 6  
Indkøb: 7500 m  
Boligareal: 98 m²
Byggeår: 1984
Strand: 600 m
Husdyr: Ja, max 1



Bestil huset nu på www.esmark.dk. Indtast husnummer D3930 i kvik søg boksen på forsiden.
 

Bestil huset nu på www.esmark.dk. Indtast husnummer D3930 i kvik søg boksen på forsiden.

17. 04. 2025