Esmark Feriehusudlejning
+45 69 15 96 11
[email protected]
esmark.dk
esmark.de

Skiftedag: LørdagHus G5120, Sivbjerg 1B, Nr. Lyngvig

Dejligt og velholdt sommerhus beliggende i et hyggeligt sommerhusområde nord for Hvide Sande. Huset ligger på en plænegrund med gode muligheder for leg og boldspil, her er også opstillet sandkasse og gynge til de mindste.

Nørre Lyngvig – midt mellem Søndervig og Hvide Sande

Et rigtigt hyggeligt sommerhusområde midt på tangen, mellem Hvide Sande og Søndervig. Ikke langt fra huset ligger et stort fredet hedeområde med lille naturcenter og Nr. Lyngvig Fyr, hvor en tur op i toppen er et absolut “must”. Ellers er et besøg i Hvide Sande og Søndervig også obligatorisk. Her venter gode restauranter og spændende specialbutikker på dig.

Plænegund til leg og boldspil

Dette velholdte sommerhus er beliggende på en plænegrund, der indbyder til leg og boldspil, og for de mindste er der opstillet gynge og sandkasse. Huset er indrettet til 6 personer og har 3 soveværelser med dobbeltsenge. Det praktisk indrettede køkken er f.eks. udstyret med opvaskemaskine og mikroovn. I den dejlige stue er der åbent til kip og masser af lysindfald, som giver et dejligt og indbydende opholdsrum. Her er trægulve, brændeovn, gode møbler og fladskærm. Du kan lade ungerne lege eller tage en middagslur i den hyggelige alkove.

Hus info 2025

Soverum: 3  
Grundareal: 1,706 m²  
Sovepladser: 6  
Indkøb: 4000 m  
Boligareal: 81 m²
Byggeår: 1994
Strand: 1250 m
Husdyr: Ja, max 1



Bestil huset nu på www.esmark.dk. Indtast husnummer G5120 i kvik søg boksen på forsiden.
 

Bestil huset nu på www.esmark.dk. Indtast husnummer G5120 i kvik søg boksen på forsiden.

12. 10. 2025